Nie uda się w maju rozpocząć prac drogowych w centrum

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Nie uda się w maju rozpocząć prac drogowych w centrum

Maja Stankiewicz

Problemy z wyborem wykonawcy robót opóźnią modernizację ul. Sądowej, św. Wawrzyńca, ks. Klimackiego oraz ul. Kilińskiego w Nakle.

To kolejne ulice w starej części miasta, które przejdą kapitalną modernizację w ramach programu „schetynówka”. Były nadzieje, że w kwietniu uda się rozstrzygnąć przetarg i w maju rozpocząć roboty w terenie. Już wiadomo, że tak się nie stanie. Wykonawca prac drogowych wciąż nie jest znany.

Jedna z firm, której oferta została odrzucona, odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta nie podzieliła stanowiska gminy. Stąd konieczność uchylenia wyboru wykonawcy i wznowienia procedury przetargowej.

- Oferty są obecnie analizowane. Myślę, że w połowie przyszłego tygodnia powinno zapaść rozstrzygnięcie - poinformował nas wczoraj Krzysztof Błoński, wiceburmistrz Nakła. W ratuszu liczą, że inwestycja, która objąć ma ul. Sądową, św. Wawrzyńca, ks. Klimackiego i ul. Kilińskiego, rozpocznie się ostatecznie w czerwcu. Władze zapewniają, że przesunięcie terminu nie jest zagrożeniem dla tego zadania. - Na wykonanie prac mamy czas do listopada - uspokaja Krzysztof Błoński.

Koszt planowanych robót to blisko 4 mln zł. Gmina nie będzie dźwigać go sama. Liczyć może na wsparcie Starostwa Powiatowego w Nakle. Samorząd otrzymać ma także dofinansowanie z tak zwanego narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Dla mieszkańców inwestycja ta, choć oczekiwana, oznacza wprowadzenie latem zmian w organizacji ruchu. Będziemy starali się o tych zmianach informować na bieżąco. A utrudnienia mogą być znaczne, bo to przecież trakty dojazdowe do kościoła św. Wawrzyńca, sądu, Urzędu Skarbowego i banku. W pobliżu jest też duży market. Ruch w tej części Nakła jest naprawdę spory.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.