Nie wyrzucaj choinki. Potrzymaj ją jeszcze, bo inaczej będzie zalegać przy śmietniku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Nie wyrzucaj choinki. Potrzymaj ją jeszcze, bo inaczej będzie zalegać przy śmietniku

Tomasz Rusek

Chciałbyś już wyrzucić świąteczne drzewko do kosza? Wstrzymaj się. Bo będzie zalegało koło śmietnikowej altany. Najbliższe odbiory żywych drzewek będą dopiero w lutym. Podpowiadamy konkretnie gdzie i kiedy.

Boże Narodzenie dawno za nami, w wielu domach mieszkańcy już chcieliby zdjąć bombki i świeczki, a potem wyrzucić drzewko. Jednak... odradzamy pośpiech. Dlaczego? Bo jeśli dziś wyniesiecie żywą choinkę przed śmietnik, to będzie tam leżała i leżała wiele dni. Wynika to z harmonogramu odbioru choinek, jaki przedstawił Związek Gmin MG6, który organizuje w Gorzowie i okolicznych gminach odbiór śmieci. W rozpisce czytamy, że pierwsza tura wywozów była w styczniu. Kolejna jest planowana dopiero na luty. Gdzie i kiedy dokładnie?

Choinki zalegające przy altanie śmietnikowej na Górczynie
Tomasz Rusek Choinki zalegające przy altanie śmietnikowej na Górczynie

W gminie Bogdaniec, we wsiach Łupowo, Jenin, Racław, Motylewo i Stanowice odbiór będzie 5 lutego.
W zabudowie jednorodzinnej w miejscowościach Bogdaniec, Kwiatkowice, Jeniniec, Wieprzyce, Jeże, Jeżyki, Lubczyno, Chwałowice, Włostów, Roszkowice, Jasiniec, Gostkowice, Krzyszczyna, Krzyszczynka, Podjenin i Jeninek, a także w zabudowie wielorodzinnej - 12 lutego.

W gminie Deszczno 8 lutego, w gminie Kłodawa, Lubiszyn i Santok 7 lutego, a w Gorzowie w dwóch terminach: w sektorze drugim 6 lutego, a w trzecim 12 lutego.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.