Niebawem rozpocznie się remont świetlicy w Niwiskach

Czytaj dalej
Fot. C.Wachnik
Czesław Wachnik

Niebawem rozpocznie się remont świetlicy w Niwiskach

Czesław Wachnik

Mieszkańcy od wielu lat czekają na remont świetlicy. Jest szansa, że tak się stanie. Gmina ma dostać ponad 660 tys. zł na remont

Sławomir Hajn, mieszkaniec Niwisk podkreśla, że świetlica jest bardzo potrzebna, by nie powiedzieć, że niezbędna. - Wprawdzie dzięki życzliwości szkoły możemy korzystać ze szkolnej stołówki. Ale to nie jest to samo co świetlica. Nie można tam bowiem organizować żadnych imprez, którym towarzyszy alkohol. A przecież takich imprez jak wesela, chrzciny czy okolicznościowych jest wiele. Pozostały nam chyba tylko stypy - podkreśla pan Sławomir.

Także pan Edward podkreśla, że mieszkańcy od wielu zabiegają, by władze w Nowogrodzie Bobrzańskim zadbały o remont świetlicy. Tym bardziej, że odpowiedni budynek niszczeje od wielu lat. - Na szczęście wcześniej wyremontowano dach. Nawet nie pamiętam, kiedy świetlica była otwarta. Pewnie przed 10 laty - wylicza pan Edward.

Andrzej Fornalewicz, sołtys Niwisk potwierdza, że świetlica została zamknięta przed wielu laty. - Wprawdzie trzy czy cztery lata temu przeprowadzono pierwszy etap remontu, m.in. wymieniono dach, ale teraz zaplanowaliśmy kapitalny remont. Unijne pieniądze są prawie pewne, gmina też dołoży, mamy plany modernizacji a więc jest szansa, że jesienią przyszłego roku wieś będzie miała świetlicę - podkreśla sołtys.

Dodaje też, że na taki obiekt mieszkańcy czekają z utęsknieniem. - Mamy różne stowarzyszenia, kółka zainteresowań, jest wielu młodych ludzi, którzy tak naprawdę nie mają się gdzie spotkać. Niekiedy korzystamy z gościnności szkoły, ale to nie to samo co własne pomieszczenia - podkreśla sołtys.

Burmistrz Nowogrodu Paweł Mierzwiak informuje, że gmina postanowiła napisać projekt termomodernizacji świetlicy w Niwiskach, by wystąpić o dofinansowanie w ramach unijnego programu operacyjnego Lubuskie 2020. I co najważniejsze projekt ten zajął 13 miejsce na 37 zgłoszonych w regionie. - To oznacza, że niemal na 100 procent dostaniemy ponad 660 tys. zł dofinansowania. My natomiast z budżetu gminy dołożymy około 130 tys. zł. Na początku przyszłego roku ogłosimy przetarg, tak, by wiosną można było rozpocząć prace. I zakończyć jesienią. Wtedy mieszkancy dostaną nowoczesny obiekt - tłumaczy burmistrz.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.