Niebezpieczne odpady nie trafią na parking przy ulicy Towarowej w Rzeszowie?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Beata Terczyńska. mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Niebezpieczne odpady nie trafią na parking przy ulicy Towarowej w Rzeszowie?

Beata Terczyńska. mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Przedsiębiorstwo Przewozowe Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Rzeszowie rozważa wycofanie swojej zgody na udostępnienie parkingu do celów tymczasowego przetrzymywania pojazdów przewożących odpady, skierowanych tam przez powołane do tego służby - poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

- Pozamerytoryczne argumenty, zaangażowanie polityczne, w wyniku czego powstał szum medialny zawierający wiele nieprawdziwych informacji, a także nacisk polityczny spowodował, że Przedsiębiorstwo Przewozowe Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o. o w Rzeszowie rozważa wycofanie swojej zgody na udostępnienie parkingu do celów tymczasowego przetrzymywania pojazdów przewożących odpady, skierowanych tam przez powołane do tego służby

- informuje Tomasz Leyko.

- Liczymy, że przedsiębiorca dokładnie przeanalizuje tę kwestię i podejmie odpowiedzialną decyzję, pozbawioną presji i nacisków. Jako samorząd województwa zobowiązany do przestrzegania prawa w tym zakresie uszanujemy każdą jego decyzję. Jednocześnie zwracamy się do prezydenta Rzeszowa do równie odpowiedzialnych kroków w tym zakresie i wskazanie odpowiedniego miejsca, które pozwoli spełnić wymagane przez prawo zobowiązania, aby taki parking powstał - dodaje rzecznik marszałka.

Dodaje, że w przypadku pozytywnej reakcji ze strony prezydenta, gotowi są do szybkiego wszczęcia postępowania w sprawie zmiany Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego 2022 w zakresie wskazania miejsc spełniających warunki magazynowania odpadów dla zatrzymanych przez Krajową Administrację Skarbową, Straż Graniczną, Policję, Inspekcję Transportu Drogowego, organy Inspekcji Ochrony Środowiska transporty odpadów, aby przy zachowaniu terminów przewidzianych prawem na najbliższej sesji sejmiku województwa podjąć niezbędne zmiany.

CZYTAJ TEŻ:

W dalszej części przeczytasz, co rzecznik marszłka ma do powiedzenia o:

 • kwestii odległości parkingu dla pojazdów wiozących odpady od zabudowań
 • braku konsultacji społecznych
 • składowaniu niebezpiecznych odpadów
 • naruszeniu przepisów
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Beata Terczyńska. mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.