Niech Święta Barbara prowadzi górnictwo ku nowym czasom

Czytaj dalej
Fot. ARKADIUSZ GOLA
Jolanta Pierończyk

Niech Święta Barbara prowadzi górnictwo ku nowym czasom

Jolanta Pierończyk

W Akademii Muzycznej w Katowicach odbyła się akademia barbórkowa Polskiej Grupy Górniczej. Wśród gości był premier Mateusz Morawiecki.

- Nie powstałaby Polska bez trudu górniczego, bez tego, co działo się u zarania naszej niepodległości, bez wielkich bohaterów powstań śląskich i lat późniejszych - mówił premier.

- Niech Święta Barbara, patronka trudu i ciężkiej pracy, (...) prowadzi górnictwo ku nowym czasom, gdzie górnictwo stanowi, jak stanowiło, podstawę gospodarki Polski i będzie kluczową częścią gospodarki również w przyszłości.

List prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do górników przeczytała jego doradca, Agnieszka Lenartowicz-Łysik. - Węgiel zwany czarnym złotem stanowi źródło istotnych wartości społecznych, ekonomicznych i cywilizacyjnych (…). Gratuluję sukcesów w poszukiwaniu nowoczesnych i ekologicznych sposobów dobycia i zastosowania polskiego węgla oraz aktywnej działalności w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Węgla Kamiennego i Brunatnego - czytała.Prócz pięknych słów i gratulacji były też odznaczenia i awanse.

Jolanta Pierończyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.