Niedługo zaczniemy odliczać dni do otwarcia hali sportowej w Mroczy

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Niedługo zaczniemy odliczać dni do otwarcia hali sportowej w Mroczy

Maja Stankiewicz

Budowlańcy finiszują na budowie hali sportowej. Niedługo rozpocznie się montaż sprzętu sportowego, w tym pomostów dla ciężarowców.

W ostatnim miesiącu zrobiono tu bardzo wiele. Na zewnątrz gros prac wykonano. Obecnie trwa budowa dróg dojazdowych i parkingów. Stoją jeszcze rusztowania, ale to już tylko drobne poprawki malarskie. Wewnątrz więcej pracy. Położyć trzeba w hali 1200 metrów drewnianej, sportowej podłogi.

- Niedługo rozpocznie się montaż wyposażenia - zapowiada burmistrz Leszek Klesiński. - Także pomostów dla ciężarowców. To będzie profesjonalny sprzęt, wart blisko milion złotych.

Władze gminy chwalą wykonawcę, którym jest firma Wegner z Trzemeszna. Spięła się i finisz jest blisko. Wszystko wskazuje na to, że do 10 czerwca, zgodnie z planem, roboty zostaną zakończone. To ważne, bo na początku lipca odbędą się w Mroczy, na otwarcie nowej hali sportowej, Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet i mężczyzn. Potrwają trzy dni - od 1 do 3 lipca. W piątek, w dniu uroczystego otwarcia hali, walczyć mają o tytuły mistrzowskie m.in. bracia Adrian i Tomasz Zielińscy. Program zawodów już dopięty. Wiadomo nawet, że sportowa impreza rozpocznie się w Mroczy 1 lipca o godz. 12.

Budowę nowoczesnego obiektu, na miarę marzeń, który służyć ma uczniom SP w Mroczy, ale też ciężarowcom Tarpana Mrocza, rozpoczęto pod koniec 2014 r. Koszt budowy to ponad 9,5 mln zł. Gmina mogła podjąć się tak dużej inwestycji dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, urzędu marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego w Nakle. Wartość pomocy to ponad 7,2 mln zł.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.