Małgorzata Froń

Niedoceniany Rzeszów został doceniony przez internautów

Rzeszów zmienił się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Z miasta szarych kamienic i smutnych blokowisk stał się nowoczesnym miastem, które nie straciło Fot. Archiwum Rzeszów zmienił się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Z miasta szarych kamienic i smutnych blokowisk stał się nowoczesnym miastem, które nie straciło swojego zabytkowego charakteru.
Małgorzata Froń

Portal Wirtualna Polska przeprowadził ranking najbardziej niedocenianych miast w Polsce. Rzeszów zajął w nim drugie miejsce. Pierwszy jest Białystok.

- Do tego, że Polska ma wiele do zaoferowania turystom, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie tylko przyjezdni, ale często także nasi rodacy, omijają niektóre miasta. Ci pierwsi najczęściej z powodu braku świadomości ich istnienia, w drugim przypadku wynika to z przeświadczenia, że „nic ciekawego tam nie ma”. Czy tak faktycznie jest? - czytamy na Wirtualnej Polsce.

Było to brzydkie miasto

Portal zapytał internautów, które z 12 wybranych miast jest najbardziej niedoceniane w Polsce. Oddano tysiące głosów, które pozwoliły wyłonić zwycięzcę. Został nim Białystok. Na drugim miejscu uplasował się Rzeszów, a na trzecim Szczecin.

Dlaczego Rzeszów jest niedoceniany, a powinien być. Oto uzasadnienie: Rzeszów jest miastem niedocenianym, choć posiadającym ogromny potencjał - potwierdzają to użytkownicy portalu. Zadecydowali, że stolica Podkarpacia zasługuje na miejsce 2. (25 proc. głosów).

Dwustutysięczny Rzeszów był do niedawna miastem szarych kamienic i bloków, które nie cieszyło się popularnością wśród turystów. W ciągu ostatnich kilkunastu lat zmienił się z niezbyt atrakcyjnego, w jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Od lat pracuje na zmianę wizerunku stawiając na innowacje. Chce być miastem nowych technologii.

Taka strategia na razie się sprawdza. Stolica Podkarpacia wabi młodych ludzi i biznesmenów. Zmienia się też samo miasto. Wyremontowany rynek przyciąga uwagę turystów. Podróżni zaglądają tu jeszcze trochę nieśmiało, ale coraz liczniej. I słusznie, ponieważ wizyta w Rzeszowie może być dla nich miłym zaskoczeniem. Warto wspomnieć, że brytyjski „The Telegraph” uznał go za jedno z 15 europejskich miast, które koniecznie trzeba odwiedzić”.

„Dziura w Bieszczadach”

W urzędzie miasta nie kryją zadowolenia.

- To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że działania, które podejmujemy, są słuszne i przynoszą korzyści miastu i mieszkańcom. Cieszy nas fakt, że w wielu rankingach zajmujemy wysokie lokaty, że miasto i prezydent są doceniani

- mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Pochwał miastu nie szczędzą też internauci.

- Większość Polaków z centrum czy z zachodu kraju myśli, że Rzeszów to jakaś dziura w Bieszczadach, ale jest on ładniejszy, czystszy i bardziej zadbany od wielu większych naszych miast - pisze jeden z internautów.

Widać zmiany

- Rzeszów robi się coraz bardziej ciekawym do odwiedzenia miastem. Jest tutaj wiele atrakcji, ciekawe zabytki, fantastyczny Rynek, a do tego jedyna w Polsce okrągła kładka czy fontanna multimedialna - ocenia Waldemar Wilk z Jeleniej Góry, który pochodzi z Rzeszowa. - Jestem w Rzeszowie raz, dwa razy do roku, ale widzę ogromne, pozytywne zmiany. Ostatnio zwiedziłem Podziemną Trasę Turystyczną. Polecam, to naprawdę fajna rzecz.

Małgorzata Froń

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.