Jakub Lesiński

Niektórzy długo czekali na podobne widowisko

Marek Cieślak, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek Fot. Fot. Materiały One Sport Trener Marek Cieślak, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek nie mogą doczekać się meczu z Resztą Świata
Jakub Lesiński

Żużel. W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 14.00 na W69 zostanie rozegrane spotkanie reprezentacji Polski z Resztą Świata. Zapowiada się ciekawe ściganie!

Przypomnijmy, że mecz ten pierwotnie miał odbyć się w Zielonej Górze w październiku ubiegłego roku, ale wówczas w jego rozegraniu przeszkodziły niekorzystne warunki atmosferyczne. Okazuje się, że mimo tych komplikacji w składzie drużyny narodowej trenera Marka Cieślaka na ten pojedynek nie doszło do zmian. W większości tworzyć ją będą zawodnicy obecnie lub niegdyś związani z lubuskimi klubami. To Piotr Protasiewicz (w tym meczu kapitan reprezentacji) i Patryk Dudek (obaj Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak (obaj Stal Gorzów), a także Grzegorz Zengota (wychowanek zielonogórskiego klubu) oraz Piotr Pawlicki (obaj Fogo Unia Leszno).

Mecz ten pierwotnie miał odbyć się w Zielonej Górze w październiku ubiegłego roku

Trener Cieślak przekonywał, że podchodzi do tego starcia bardzo poważnie. - Zobaczymy jak zawodnicy wejdą w sezon. Jedni potrzebują na to więcej czasu, inni nieco mniej. Jedno jest pewne: ci żużlowcy mają ambicję i spodziewam się świetnego pojedynku - zapowiedział doświadczony szkoleniowiec.

- 25 lat czekałem na moment, aby pojechać z orzełkiem na piersi na stadionie i w mieście, w którym się wychowałem - zdradził podekscytowany Protasiewicz.

Radości z faktu, że ta impreza odbywa się właśnie w Zielonej Górze nie ukrywał także Dudek. - Dzięki temu mam nadzieję na sporą liczbę kibiców, którzy zapewne są spragnieni tego żużla na początku sezonu. Wydaje mi się, że na W69 mogą pojawić się tego dnia fani „czarnego sportu” także z innych miast, na przykład Gorzowa, czy Leszna. Nie mają przecież daleko. Oby tylko dopisała pogoda - przyznał Dudek.

Do roszad doszło za to w drużynie przeciwnej. W zestawieniu Reszty Światy, którą poprowadzi na tę okoliczność legendarny Andrzej Huszcza, przy pomocy wyłonionego na drodze konkursu sympatyka speedway’a Damiana Bernaciaka, nie brakuje gwiazd i ciekawych postaci. Oprócz dwóch obecnych zawodników Ekantor.pl Falubazu: Australijczyka Jasona Doyle’a i Ukraińca Andriej Karpowa, zobaczymy także duńskiego jeźdźca gorzowskiej Stali Nielsa Kristiana Iversena, jego rodaka, trzykrotnego indywidualnego mistrza świata Nickiego Pedersena oraz Szweda Fredrika Lindgrena i Rosjanina Grigorija Łagutę.

- To żużlowcy, którzy reprezentują zielonogórski klub lub robili to dawniej. Popularny „Grisza” nie startował z Myszką Miki, ale jeździł na tym torze wielokrotnie - zauważył Huszcza. - Będzie na co popatrzeć. Chciałbym, aby nasz zespół sprawił figla trenerowi Cieślakowi, ale mimo wszystko jestem za Polską (śmiech). Ktokolwiek wygra, to będę zadowolony - przekonywał opiekun Reszty Świata.

- Mamy wydłużone o pół roku obchody 70-lecia sportu żużlowego w Zielonej Górze. Przeszczepiamy weekend z początku października ubiegłego roku na 31 marca, aż do 2 kwietnia - zapowiedział mecz członek zarządu Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Kamil Kawicki. - Zaczniemy w piątek Memoriałem Rycerzy Speedway’a, ponowimy jubileuszowy quiz z wiedzy o historii żużla, a zwieńczeniem będzie właśnie niedzielne starcie Polski z Resztą Świata. To pierwsza od wielu lat poważna i prestiżowa impreza żużlowa w Zielonej Górze - zauważył działacz.

Bilety na pojedynek Polska - Reszta Świata można kupić w serwisie biletynafalubaz.pl oraz w Sklepach Kibica Falubazu w galerii Focus Mall oraz Auchan. Ceny są zróżnicowane. Mecz będzie pokazywany przez stację Polsat Sport. Transmisja rozpocznie się o godz. 14.45.

Marek Cieślak, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek
Fot. Materiały One Sport Trener Marek Cieślak, Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek nie mogą doczekać się meczu z Resztą Świata
Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.