Niektórzy tej tragedii używają, ale wielu wciąż ją przeżywa

Czytaj dalej
Redakcja

Niektórzy tej tragedii używają, ale wielu wciąż ją przeżywa

Redakcja

W tak wielu różnych sytuacjach o niej myślę. Jak podchodziłaby do swoich wnuków, na które bardzo czekała? Jak brałaby je na ręce, jak by im śpiewała. Nie ma dnia, żebym o niej nie myślała – mówi Magdalena Bochenek-Kępa, wspominając swoją matkę Krystynę Bochenek, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Dziś 5 rocznica tragedii, ale nie chcemy mówić o czarnych skrzynkach, polityce czy zamachu. Chcemy mówić o tym co ważne, czyli o ludzkiej stracie. Bo dziś niektórzy tej katastrofy używają, ale wielu wciąż ją przeżywa.

* Wzruszającą rozmowę z Magdaleną Bochenek-Kępą warto przeczytać w dzisiejszym wydaniu tygodnika Śląsk Plus. Osobiste wspomnienia córki, pozwalają spojrzeć na to tragiczne wydarzenie z właściwej, ludzkiej perspektywy. Pokazujemy Wam dziś również fragmenty albumu poświęconego Krystynie Bochenek. Jego uroczysta promocja odbędzie się w sobotę.

* Poza tym w zajmujemy się w naszym tygodniku głośną sprawą z Kuźni Raciborskiej. W jednym z mieszkań padły strzały. Nie żyje małżeństwo i ich dziecko. Byliśmy w Kuźni i rozmawialiśmy z mieszkańcami. Oni wciąż zastanawiają się dlaczego do tego doszło.

* Kto jeszcze nie widział nowej części katowickiego rynku, może zobaczyć go u nas. Ładny? Każdy sam oceni. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy raczej nie zastanawiają się czy spełnia ich oczekiwania. Oni po prostu cieszą się, że wreszcie jest.

* Fanów nowoczesnej technologii i smartfonów zapraszamy na instrukcję obsługi nowych samsungów, które wyposażone będą w interfejs przetłumaczony na język śląski. Jeśli wam coś umknie, po prostu „sztartnijcie jeszcze roz”.

* Mamy również coś dla miłośników serialu „Gra i Tron”. No tak, to do nas podobne, bo nie jesteśmy w redakcji do końca poważni. Postanowiliśmy osadzić realia słynnej serii na Śląsku. Zobaczcie, gdzie to wszystko mogłoby się wydarzyć.

* W poprzednich wydaniach zaklinaliśmy wiosnę i choć na dworze sypało śniegiem, wmawialiśmy sobie, że pani wiosna już jest. Teraz nareszcie jest cieplej, więc nie ma co dłużej odwlekać. Zaczynamy akcję biegaj z nami. Mamy w redakcji specjalistkę, której udało się pokonać dystans 110 kilometrów – będzie Waszą instruktorką. Ale spokojnie, zaczynamy od rozgrzewki, spacerów i delikatnego truchtu.

Zapraszamy
Redakcja Śląsk Plus

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.