Nielegalne składowisko odpadów w Kłokocinie. Mieszkańcy zaniepokojeni

Czytaj dalej
Aleksander Król

Nielegalne składowisko odpadów w Kłokocinie. Mieszkańcy zaniepokojeni

Aleksander Król

Na granicy Kłokocina i Boguszowic Starych powstaje nielegalne składowisko odpadów! - alarmują mieszkańcy.

Na ukrytą między drzewami działkę oddaloną od głównej ulicy Włościańskiej zwieziono plastiki, folie oraz papę. Po interwencji straży miejskiej właściciel posprzątał odpady. Jednak kilka dni temu działka otoczona została wysokim metalowym płotem. - Co tu będą zwozić? - denerwują się mieszkańcy, którzy apelują do prezydenta by uniemożliwił powstanie składowiska. Sprawę zgłosili rybniccy radni Joanna Brzózka, Tadeusz Pałka i Karol Szymura z PiS.

- Zauważyłem, jak z głównej drogi zjeżdżają samochody ze śmieciami. Zainteresowałem się tym, bo niedaleko tu mieszkam. Zaczęli tu składować: butelki plastikowe, folie, gazety, papier, tekturę - wylicza radny Tadeusz Pałka, dodając, że w Urzędzie Miasta właściciele działki nie wystarali się o żadną zgodę na składowanie odpadów, przez co było to działanie nielegalne.

Gdy radni z dziennikarzami przyjechali na miejsce, większości odpadów już nie było. Zastaliśmy za to wysoki, metalowy płot. Właściciel działki ogrodził szczelnie cały teren. Czy po to, by nie było widać, co dzieje się za płotem? - Na początku teren był nieogrodzony. W zeszłym tygodniu właściciele działki zaczęli stawiać płot i... utwardzać drogę - mówi Pałka. Radny Karol Szymura zauważa, że droga (dotąd zielona dróżka) należy do miasta. A właściciel nie miał zgody na to, by utwardzać jej kamieniem, czy gruzem (wysypano gruz z budowy, łącznie z cegłami, połamanymi płytkami ceramicznymi).

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.