Niemcy ukryli nie jeden, a dwa „złote pociągi”?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Artur Szałkowski

Niemcy ukryli nie jeden, a dwa „złote pociągi”?

Artur Szałkowski

Piotr Koper i Andreas Richter, oficjalni znalazcy „złotego pociągu”, sięgnęli po wsparcie eksperta z dziedziny badań georadarowych.

W minioną sobotę i niedzielę na skarpie w okolicach 65. kilometra linii kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha, po raz trzeci prowadzono badania nieinwazyjne. Mają potwierdzić lub wykluczyć, że jest to miejsce ukrycia rzekomego „złotego pociągu”. Badania były prowadzone przez jego oficjalnych znalazców.

- Panowie Piotr Koper i Andreas Richter poprosili mnie, bym udzielił zgody na ich ponowne wejście na teren celem dokonania nieinwazyjnych badań uzupełniających - mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. - Udzieliłem takiej zgody. Jeśli dodatkowe badania terenu przyczynią się do opracowania bardziej precyzyjnych wyników, to nie widzę przeciwwskazań.

ZŁOTY POCIĄG - CZYTAJ WIĘCEJ

W trakcie powtórnych badań terenu oficjalni znalazcy „złotego pociągu” posiłkowali się ekspertem od badań georadarowych z Wrocławia. Obaj znalazcy nie są w tym temacie profesjonalistami i wyniki ich badań, które wykonali na początku listopada, według naszych nieoficjalnych informacji miały dać sensacyjne rezultaty. Jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, ekipa Piotra Kopra i Andreasa Richtera miała ustalić, że w nasypie Niemcy ukryli nie jeden, a dwa „złote pociągi”. Chcąc mieć całkowitą pewność, że to nie pomyłka, zaprosili do współpracy zawodowca w dziedzinie badań georadarowych.

Na razie Piotr Koper i Andreas Richter nie wypowiadają się na temat badań. Są zobligowani do zachowania tajemnicy. Najpierw mają przedstawić wyniki badań prezydentowi Wałbrzycha. Dopiero on, prawdopodobnie w połowie grudnia, poinformuje o nich opinię publiczną. Podobna procedura została zastosowana wobec naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy również w listopadzie na zlecenie władz Wałbrzycha badali nasyp kolejowy metodami nieinwazyjnymi. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że ekipa AGH miała wykryć w nasypie dwie anomalie. Przedstawiciele uczelni, do czasu ujawnienia wyników swoich badań przez prezydenta Wałbrzycha, nie komentują sprawy. Rzecznik prasowy AGH zdementował jedynie doniesienia medialne dotyczące rzekomego odkrycia w nasypie przez naukowców obiektu o długości około 150 metrów.

Ponadto z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że AGH prawdopodobnie zwróci się do władz miasta z prośbą o kontynuowanie badań pod wiaduktem na ul. Uczniowskiej i dalej w kierunku stacji Wałbrzych Szczawienko. Ustalenia Tadeusza Słowikowskiego, emerytowanego górnika z Wałbrzycha, wskazują, że od 65 km linii kolejowej Wrocław Wałbrzych, tędy przebiegała bocznica i tunel, w którym Niemcy pod koniec II wojny światowej mieli ukryć pociąg. Na podstawie ustaleń, map i dokumentów Słowikowskiego, poszukiwania prowadzili Koper i Richter.

Artur Szałkowski

Komentarze

78
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

duda

Moze pociag wydobyc sie uda:-

mikolaj

...ja wiem gdzie jest ten pociag...POCIAG JEST W ZIEMI-]

do raportu

tam cala rozjezdnia jest z tymi zlotymi pociagami beeeeeka obys podklad kolejowy w tej studni znalazl;]

hrabia nostramus.

Prawo to ja , -a sprawiedliwosc bedzie czynil ziobro. Kto to powiedzial.?

3 lub 4

pociągi

KOCIOKWIK medialny TRWAM w REPUBLICE ???

ziuga

który potwierdził istnienie dwóch złotych pociągów i wiele ton złota

artitu

Spoko spoko - wydobycie składów już jest zaplanowane na czerwiec i lipiec 2016 roku. Tysiące , setki tysięcy turystów i złote Eldorado made in Wałbrzych. Oto chodzi. A potem zlote lata i dziesięciolecia

krk

Kupie chetnie te pare hektarow ziemi -rozwiaze -wydobede ten "zloty" zlom oj beda sie wnuki cieszyly;oj beda

J-23

HITLER zloty nauczyl nas ROBOTY a SMIGLY RYDZ NIE NAUCZYL NIC tak spiewano. ajezeli chodzi opociag to niemcy zabieraja swoje zabawki tak jak zabral pan WALESA .pon KOMOROWSKI.

J-23

HITLER zloty nauczyl nas ROBOTY a SMIGLY RYDZ NIE NAUCZYL NIC tak spiewano.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.