Niemieccy lekarze zszokowani postawą pacjenta walczącego z glejakiem mózgu

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Józef Piasecki

Niemieccy lekarze zszokowani postawą pacjenta walczącego z glejakiem mózgu

Józef Piasecki

Gmina Nowe Miasteczko. Nawet lekarze nie spodziewali się tak dobrego samopoczucia Piotra Ryżaka z Popęszyc po pierwszym zgrzewaniu jego glejaka mózgu. Podczas zabiegu podgrzewano wszczepione wcześniej do guza cząstki żelaza. To nowy sposób niszczenia komórek rakowych.

Żona Piotra jest szczęśliwa. - Lekarze powiedzieli wprost, że jest on pierwszym pacjentem w niemieckiej klinice, który tak dobrze znosi eksperymentalną metodę terapii. Nawet nie marudzi - śmieje się Beata Ryżak, której mąż nie odczuwał bólu, lecz tylko mrowienie w okolicy guza.

Personel jest w szoku, gdyż zazwyczaj zgrzewanie jest znoszone ciężko przez chorych, którzy nie wytrzymują wysokiej temperatury podczas zabiegu. Tym razem obyło się bez żadnych komplikacji. Wcześniej w berlińskiej klinice było już kilkunastu pacjentów z Polski. 19 kwietnia terapię zaczyna kolejna osoba z naszego kraju.

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

doktor
facebook/Beata Ryżak Piotr Ryżak nie musi myśleć jak sprawić radość najbliższym. Jego przyjazd na święta do Polski uszczęśliwi żonę i synka Wojtusia.
Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.