Daniel Dreyer

Niepełnosprawni zdobyli „złote” trofea

Daniel Dreyer

Już 12 raz niepełnosprawni z całego powiatu rywalizowali w konkursach: literackim o „Złoty kałamarz” oraz recytatorskim o „Złotą maskę”.

„Złoty kałamarz” zdobyła w tym roku Agnieszka Drapała z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Opisała podróż za pomocą słownictwa z czasów Jana Długosza. - To bardzo ciekawa praca, pełna staropolskiego słownictwa. Wymagała dużego nakładu pracy - mówi Aleksandra Kurek, dyrektorka wąbrzeskiej biblioteki. To ta instytucja była organizatorem 12 już edycji konkursów.

Nagrodę specjalną otrzymała Anna Mrowiec z WTZ, która staropolskim językiem opisała zaślubiny swojej kuzynki. Nagrody burmistrza, starosty oraz biblioteki otrzymali także: Daria Szczepańska (Gimnazjum w Wąbrzeźnie), Krzysztof Kłosiński, Artur Kulus (obaj WTZ ), Tomasz Kolbusz (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dębowej Łące), Szymon Woliński (SP w Książkach), Sylwia Wójcik (WTZ), Ewa Kulczewska (DPS Wąbrzeźno), Agata Dembowska (SP w Wielkich Radowiskach), Adrian Tokarski (SOSzW w Dębowej Łące), Barbara Jasieniecka (Wąbrzeźno), Magdalena Kalinowska (Gimnazjum w Nowej Wsi Królewskiej).

W konkursie recytatorskim o „Złotą maskę” zwyciężył zespół SOSzW w Dębowej Łące, w składzie: Adrian Tokarski, Ewelina Przybylska, Adam Galczewski, Anna Sobczyńska i Agnieszka Kochańska za utwór „Tra la la la… zawiłości miłości” na podstawie „Pana Tralalińskiego” Juliana Tuwima.

Nagrodzeni zostali też: Bartosz Borowski (Gimnazjum w Wąbrzeźnie), Igor Domeradzki (SP nr 2), Agata Dembowska (SP w Wielkich Radowiskach), Sylwia Wójcik, Klaudia Zasacka (Gimnazjum Nowa Wieś Królewska), Marcin Szcząchor (ZS w Ryńsku), Joanna Przybysz (Ryńsk), zespół z WTZ w Wąbrzeźnie w składzie: Paulina Mędryk, Anna Mrowiec, Agnieszka Pięcek, Maciej Bartkowski, Artur Kulus.

Nagrodę specjalną otrzymała Daria Szczepańska (biblioteka i gimnazjum w Wąbrzeźnie), nagrodę biblioteki Anna Mrowiec (ZAZ w Wąbrzeźnie).

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.