Nietypowa, zimowa akcja mundurowych

Czytaj dalej
Fot. KPP Nowe Miasto Lubawskie
Katarzyna Pomianowska

Nietypowa, zimowa akcja mundurowych

Katarzyna Pomianowska

Policjanci i strażacy ruszyli na ratunek jeleniom, które wpadły do lodowatej wody. Dwa z trzech zwierzaków udało się uratować.

W minioną niedzielę do policjanta ruchu drogowego z nowomiejskiej komendy zadzwonił strażnik łowiecki.

- Z rozmowy wynikało, że w miejscowości Bratian na terenie gminy Nowe Miasto Lubawskie, w rzece pływają trzy jelenie - informuje Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej komendy i dodaje: - Zwierzęta nie mogły same wyjść z wody ze względu na oblodzone brzegi rzeki.

Potrzebna była pomoc.

Funkcjonariusze powiadomili o zajściu dyżurnego policji oraz dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Z pomocą przybyli również strażacy z Bratiana.

Na miejsce ściągnięto dwie łodzie motorowe. - Po bardzo ciężkiej, prowadzonej w trudnych warunkach akcji ratowniczej, zwierzęta zostały wyciągnięte przez policjantów i strażaków na brzeg. Niestety jeden z jeleni nie przeżył lodowatej kąpieli - dodaje policjantka.

Akcja nagrzewania (w tym masaż i okrycie kocami termicznymi) jeleni oraz poprawa ich krążenia trwała ponad 2 godziny i była przez cały czas konsultowana z lekarzem weterynarii.

Po zakończonej akcji zwierzęta wróciły do lasu.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.