Nina z Gostchorza walczy o życie i potrzebuje pomocy. W przedszkolach w Krośnie Odrzańskim będą sprzedawać ciasta

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Nina z Gostchorza walczy o życie i potrzebuje pomocy. W przedszkolach w Krośnie Odrzańskim będą sprzedawać ciasta

Łukasz Koleśnik

Pisaliśmy już o Ninie z Gostchorza, która walczy z rzadkim nowotworem pnia mózgu. Dziewczynka otrzymuje wsparcie z różnych stron. Własną akcję pomocową utworzyły przedszkola w Krośnie Odrzańskim. Jaką?

Nina z Gostchorza ma zaledwie 5 lat i walczy o życie. W tym roku usłyszała przerażającą diagnozę: egzofityczny guz pnia mózgu. A zaczęło się od zwykłego bólu głowy... Życie małej dziewczynki wywróciło się do góry nogami.

Na szczęście rodzice Niny szybko zareagowali i dzięki pomocy lekarzy udało się przeprowadzić błyskawiczną operację. Całkowite usunięcie nowotworu nie było jednak możliwe. Nina wciąż przechodzi kosztowne leczenie, a później potrzebna będzie rehabilitacja.

Uruchomiona została zbiórka, gdzie udało się zebrać już prawie 30 tys. zł! Rodzice nie zakładali, że odzew ludzi z wielkim sercem będzie tak duży, zwłaszcza w czasie pandemii.

Przedszkola będą sprzedawać ciasta dla Niny

Kolejne osoby i środowiska angażują się w pomoc dla 5-letniej Niny. Przedszkola z Krosna Odrzańskiego połączyły siły i organizują wspólną akcję pod nazwą "Przedszkolaki słodzą dla Niny".

Nauczycielki z przedszkoli próbują zaangażować jak największą liczbę osób do pieczenia ciast lub innych słodkości. W piątek, 14 maja odbędzie się wielka sprzedaż wypieków. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia dziewczynki z Gostchorza.

[facebook]https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3950287645064862&id=599636800129980;post[/facebook]

Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.