No to hop do basenu! [INTERAKTYWNA MAPA]

Czytaj dalej
Barbara Siemianowska

No to hop do basenu! [INTERAKTYWNA MAPA]

Barbara Siemianowska

W połowie maja kąpiel w promieniach słońca można zafundować sobie nie tylko na zagranicznych wakacjach. W Łaziskach Górnych kąpielisko Żabka sezon rozpoczyna zawsze najwcześniej w województwie, bo już 1 maja. Przygotowaliśmy mapę wszystkich otwartych basenów i kąpielisk na Śląsku.

Zaczynamy od powiatu mikołowskiego i Łazisk Górnych, bo Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy „Żabka” na kąpiel zaprasza zawsze najwcześniej. Od 1 maja lustra wody czekają, baseny są już napełnione wodą, gotowa jest też zjeżdżalnia, brodzik dla dzieci, a korty tenisowe aż się proszą o graczy.

Woda raczej nie będzie lodowata, bo w basenie rekreacyjnym jest podgrzewana za pomocą kolektorów słonecznych, zamontowanych m.in. na... dachu pawilonu zaplecza socjalnego. Warto też podkreślić, że łaziskie baseny wykonano w technologii rzadko u nas spotykanej. Ich misy są zmontowane z elementów z nierdzewnej stali. Tu nie ma kafelek. Oprócz basenów pływackich i rekreacyjnych ze zjeżdżalnią, gejzerami, masażami i brodzikiem dla dzieci są tu także korty tenisowe (15 zł w tygodniu, 20 zł w weekend) i boiska do piłki siatkowej. Ponadto m.in. boiska do gry w boule i do tenisa stołowego. Stali bywalcy basenu mogą zakupić karnet (ulgowy w cenie 40 zł za 10 wejść na basen, normalny za 80 zł).

Zanim rozpocznie się sezon właściwy, czyli do 26 czerwca, bilety całodniowe kosztują tu 4 zł (ulgowo) i 5 zł (normalnie). Cennik w sezonie, czyli od 27 czerwca do 31 sierpnia to 5 zł za bilet ulgowy i 10 zł za bilet normalny, w weekend będzie drożej o 2 zł dla tych, którzy kupują bilety normalne.

W tym roku „Żabka” wprowadza też nowość. Ośrodek rekreacyjno-sportowy wraz z łaziską biblioteką ogłosili akcję pod hasłem „Letnie Żabkoczytanie”. - Po zabawach lub wysiłku w wodzie, mamy ochotę odpocząć, a dla wielu znakomitym odpoczynkiem jest lektura. Już od 15 maja, aż do końca sierpnia, w ramach „Letniego Żabkoczytania” proponujemy wypożyczanie książek i czasopism na terenie „Żabki”. Wypożyczalnia jest oczywiście bezpłatna. Aby wypożyczyć książkę, trzeba tylko będzie mieć dokument tożsamości - zachęcają pomysłodawcy.

W tym roku na tłumy liczy znów basen Ruda w Rybniku, który w ubiegłym roku zrobił furorę. Przypomnijmy, że Rybnik swoje kąpielisko sezonowe przebudował za bagatela 38 mln złotych. Są tu: basen sportowy, rekreacyjny z rwącą rzeką, zjeżdżalniami, wodotryskami, brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw i zespół boisk do siatkówki i piłki nożnej. A trawa, po której tu chodzimy, jest z tej samej plantacji co na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W ścisłej czołówce ulubionych kąpielisk na Śląsku jest też oczywiście katowicka Bugla, która po przeprowadzonej kilka lat temu modernizacji przekonała do siebie wielu fanów słonecznych kąpieli. Jest tu w sumie pięć basenów. Największy, pływacki, ma 50 m, a drugi co do wielkości jest o połowę mniejszy. Oprócz tego są jeszcze: basen ze zjeżdżalnią, brodziki i wodny plac zabaw dla dzieci. Ostatni basen to z kolei olbrzymie jacuzzi na 70 osób. Możemy pograć w piłkę. Do wyboru są tu bowiem dwa boiska - do siatkówki i piłki nożnej plażowej. Piłki zawsze można wypożyczyć na miejscu, tak samo jak rakiety do tenisa stołowego. Na Bugli stoją też stoły do ping-ponga i siłownia

Barbara Siemianowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.