Noc Muzeów 2016.Nie śpij, skorzystaj z darmowej oferty

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pruss
Hanka Sowińska

Noc Muzeów 2016.Nie śpij, skorzystaj z darmowej oferty

Hanka Sowińska

Czeka nas wieczorno-nocne zwiedzanie wystaw, udział w konkursach, niecodzienna możliwość dotykania eksponatów i wiele innych atrakcji.

Tegoroczna Noc Muzeów odbywa się w kilku terminach, a w niektórych placówkach zaproszenie ważne jest przez dwa wieczory i noce.

W najbliższą sobotę (14 maja) w ramach Nocy Muzeów będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę pt. „ Archiwalia klasztorne w zasobie Archiwum Bydgoskiego. W 1050. rocznicę Chrztu Polski”. Ekspozycję przygotowało Archiwum Państwowe. Placówka przy ul. Dworcowej 65 zaprasza w godz.18.00-22.00.

Wśród eksponatów znalazły się dokumenty pergaminowe (królewskie, książęce, papieskie, duchowieństwa) i papierowe, nierzadko opatrzone pieczęciami woskowymi, przywieszonymi na jedwabnych sznurach lub opłatkowymi, wyciskanymi na papierze oraz typowe akta klasztorne.

Dwa wieczory i tyleż nocy będą mieli miłośnicy historii wojska i wojen. 20 i 21 maja, do swojej siedziby przy ul. Czerkarskiej, w godz. 17.00-1.00 zaprasza Muzeum Wojsk Lądowych.

Oprócz darmowego zwiedzania sztandarowej ekspozycji „Wojska Lądowe. Od Cedyni do Karbali” placówka oferuje moc atrakcji - chętni będą mogli m.in. wejść do czołgu T-72 lub spróbować sił w rozkładaniu karabinka AK.

W sobotę, 21 maja, otwarte będą także pozostałe bydgoskie muzea, w tym np. Muzeum Okręgowe wraz z jego wszystkimi obiektami, Muzeum Oświaty, Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Muzeum Kanału Bydgoskiego czy Muzeum Fotografii.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał \"strumieniem wieków\".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.