Olga Krzyżyk

Nocna opieka w nowym miejscu w Chorzowie

Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, i Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Fot. Olga Krzyżyk Jerzy Szafranowicz, dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, i Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie
Olga Krzyżyk

Od poniedziałku do piątku od 18 do 8 i całodobowo w dni wolne od pracy. Darmowo i bez zapisów. Tak działa nocna i świąteczna opieka zdrowotna. W Chorzowie będzie udzielana w budynku ZSM. W Chorzowie nocna i świąteczna opieka będzie w budynku poradni przyszpitalnych

1 października, dokładnie o godz. 8.00, nocna i świąteczna opieka będzie działać w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie, a nie jak do tej pory w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Adomed 2. Skąd ta zmiana? W ustawie o tzw. sieci szpitali jest obowiązek, by placówki, które znalazły się w tej sieci, realizowały świadczenia o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej.

Przypomnijmy, że w województwie śląskim do sieci weszły 74 szpitale. - W ostatnim momencie zgłosiliśmy ostatnie dwa szpitale, gdzie trwało jeszcze łączenie, tj. szpital w Chorzowie i Zawierciu - mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor śląskiego oddziału NFZ.

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA MEDYCZNA W WOJ. ŚLĄSKIM LISTA PRZYCHODNI

W Chorzowie nocna i świąteczna opieka realizowana będzie w budynku poradni przyszpitalnych (dawna portiernia ZSM - parter budynku, pawilon nr 5). Wejście jest od strony ul. Strzelców Bytomskich 11.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Olga Krzyżyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.