Agata Sawczenko

Nocna opieka zdrowotna: Białystok i woj. podlaskie [LISTA]

Często jesteśmy tu na izbie przyjęć. Pawełek ma jedną nerkę, w dodatku niewydolną - mówi Jacek Brzozowski, którego spotkaliśmy na SOR-ze w UDSK. - Tu Fot. Wojciech Wojtkielewicz Często jesteśmy tu na izbie przyjęć. Pawełek ma jedną nerkę, w dodatku niewydolną - mówi Jacek Brzozowski, którego spotkaliśmy na SOR-ze w UDSK. - Tu wszyscy już nas znają. A w innym szpitalu? Wszystko będzie trzeba tłumaczyć od nowa, pokazywać cała dokumentację. To będzie niepotrzebne marnowanie czasu.
Agata Sawczenko

Sądny weekend w opiece zdrowotnej. Nagłej pomocy szukamy w nowych miejscach. Będzie inaczej. To jest pewne. Czy dobrze? Nikt jeszcze nie potrafi powiedzieć. Faktem jest, że od niedzieli nocnej i świątecznej opieki medycznej szukamy już gdzie indziej.

Tak naprawdę niezadowoleni są wszyscy. Bo ci, którzy do tej pory świadczyli nocną i świąteczną opiekę zdrowotną - chcieliby robić to w dalszym ciągu. Ci, którym nowa ustawa to zleca - przyznają po cichu, że nie jest to coś, o czym marzyli. A ci, którzy prowadzą szpitale zakwalifikowane w sieci do tych ogólnopolskich - żałują straconej szansy. Bo oba białostockie szpitale kliniczne przygotowywały się powoli do uruchomienia u siebie - obok SOR-ów - właśnie poradni, gdzie lekarze przyjmowaliby w nocy, weekendy i święta.

Wyszło inaczej.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m.in.:

 • gdzie uzyskasz pomoc medyczną w nagłych przypadkach
 • co z nagłymi przypadkami u dzieci i gdzie z nimi jechać
 • od kiedy zaczną obowiązywa zmiany
Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.