Noga z gazu. Lepiej dojechać później niż nigdy

Czytaj dalej
Fot. KPP Nowe Miasto Lubawskie
Katarzyna Pomianowska

Noga z gazu. Lepiej dojechać później niż nigdy

Katarzyna Pomianowska

Kilka ostatnich dni - na drogach - było dość spokojnych. Nowomiejscy policjanci pracowali przy pięciu zdarzeniach drogowych. Nikt nie zginął.

W minioną sobotę przed godz. 11 dyżurny nowomiejskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Wawrowicach.

- Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że kierujący volkswgenem golfem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu w wyniku tego stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo - informuje Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej komendy.

Autem podróżowało małżeństwo z dwójką dzieci. Pasażerka została przetransportowana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Olsztynie.

Tego samego dnia, kilka minut przed północą na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Mieście Lubawskim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów.

- Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu kierujący vw polo nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego na łuku drogi zjechał na lewy pas i uderzył w prawidłowo jadącego seata. Okazło się, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - informuje policjantka. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami.

Policjanci cały czas apelują do kierowców o to, by dostosowali sposób jazdy do zmieniających się warunków drogowych.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.