Jacek Drost

Nowa firma buduje Szpital Powiatowy w Żywcu

Budynek już stoi. Teraz trzeba go wykończyć, później wyposażyć. Potrwa to jeszcze kilka miesięcy Fot. fot. www.zywiec.powiat.pl Budynek już stoi. Teraz trzeba go wykończyć, później wyposażyć. Potrwa to jeszcze kilka miesięcy
Jacek Drost

Kolejne zawirowania na najważniejszej inwestycji w powiecie żywieckim - właśnie zmienił się wykonawca budowy Szpitala Powiatowego z Żywcu!

Nowym wykonawcą jest żywiecka spółka WODPOLL - poinformował na konferencji prasowej starosta żywiecki Andrzej Kalata. Zastrzegł, że nie chce mówić, dlaczego szpitala nie buduje już hiszpańska firma Al-desa. Podkreślił także, że była to wyłącznie decyzja partnera prywatnego (szpital budowany jest w ramach partnerstwa publicz-no-prywatnego), czyli kanadyjskiej firmy InterHealth Canada Limited.

Już pod koniec października informowaliśmy, że z placu budowy znikają maszyny i na budowie niewiele się dzieje. Te „dziwne posunięcia” zaniepokoiły mieszkańców, którzy bacznie śledzą postępy prac, bo szpital powinien być już dawno gotowy.

- Inwestycja jest kontynuowana. Obecnie trwa zabezpieczanie budynku przed zbliżającą się zimą - zapewniała wówczas w imieniu zarządu firmy InterHealth Canada Limited Aleksandra Chojenta. Dodała, że firma Aldesa zasadniczo ukończyła roboty związane z konstrukcją budynku, a zarząd kanadyjskiej firmy zdecydował, iż w celu zapewnienia najlepszej możliwej efektywności korzystniejszym rozwiązaniem będzie zlecenie kolejnych etapów budowy firmom, które posiadają najlepszą wiedzę na temat lokalnego rynku.

W dalszej części:

 • Czego obawiał się starosta Kalata
 • Co dzieje się obecnie na placu budowy
 • O ile finalnie inwestycja może być opóźniona
Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.