Nowa honorowa obywatelka Nakła

Czytaj dalej
Fot. Zbigniew Kubisz
Maja Stankiewicz

Nowa honorowa obywatelka Nakła

Maja Stankiewicz

Honorowym obywatelem Nakła jest m.in. Rafał Blechacz. Teraz do tego grona dołączyła Monika Ciaciuch, brązowa medalistka igrzysk w Rio.

Rada Miejska Nakła podjęła jednogłośnie uchwałę o nadaniu Monice Ciachuch, brązowej medalistce z Rio w wioślarstwie (czwórka podwójna), tytułu „Honorowego obywatela Nakła”.

Sesja, na której podejmowano decyzję zwołana została wyjątkowo w Ślesinie, bo to rodzinna miejscowość wioślarki. Tutaj mieszka i działa w miejscowej jednostce OSP.

- Zaczynała 12 lat temu od młodzieżowej drużyny pożarniczej - informował nas Krzysztof Mikietyński, prezes OSP Ślesin. Teraz Monika jest już strażakiem pełną gębą.

Monika Ciaciuch zjawiła się na sesji wraz z rodzicami: Jolantą i Henrykiem Ciaciuch. Przyjechał również Zygfryd Żurawski, prezes Lotto Bydgostia. Wszyscy odbierali gratulacje.

Po głosowaniu Jan Światłowski, przewodniczący Rady Miejskiej Nakła i Sławomir Napierała, burmistrz Nakła wręczyli sportsmence akt nadania honorowego tytułu. - To wielki dzień dla Nakła i wielki dla Ślesina - powiedział burmistrz podkreślając, że zdobyty przez Monikę Ciaciuch medal olimpijski jest pierwszym w historii wywalczonym przez mieszkańca gminy Nakło.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.