Łukasz Klimaniec

Nowa jakość w Beskidach. Szczyrk czeka na zmianę

Nowa jakość w Beskidach. Szczyrk czeka na zmianę Fot. Fot. facebook.com/szczyrkowski
Łukasz Klimaniec

Darmowy transport po mieście, duża gondola, szersze trasy i wygodne kanapy - to atuty Szczyrku. Rozmach inwestycyjny i nowe rozwiązania są w dużej mierze zasługą słowackiej spółki

W Szczyrku trwa wielkie odliczanie do uruchomienia zmodernizowanego przez słowacką spółkę TMR ośrodka w Czyrnej Solisku. Przeprowadzono już odbiory techniczne m.in. kanap oraz tunelu, jaki został wybudowany u podnóża słynnego stoku Golgota - kierowcy dojadą nim do osiedla Malinów, podczas gdy nad nimi szusować będą narciarze. Oficjalne uruchomienie ośrodka Szczyrk Mountain Resort zaplanowano na sobotę, 16 grudnia, ale w mieście od kilku dni głośno o tym, że dzień wcześniej nowoczesną infrastrukturę przetestują prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Słowacji Andrej Kiska.

Szczyrk jest w centrum uwagi. I nic dziwnego - wpompowane przez Słowaków ponad 30 mln euro diametralnie zmieniło tę miejscowość. Kupiony przez spółkę TMR Szczyrkowski Ośrodek Narciarski został przemianowany na Szczyrk Mountain Resort, a ponaddwuletnie prace przyniosły szereg nowych rozwiązań. Większość tras została poszerzona do około 60-80 m. W rejonie tzw. parkingu u Kowalskiego dziesięcioosobowe, czarno-złote gondole Sigma Cabine wywozić będą narciarzy na Halę Skrzyczeńską. Narciarze będą mogli skorzystać także z 6-osobowych kanap, którymi dostaną się z Soliska na Halę Skrzy-czeńską i Wierch Pośredni.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.