Klimaniec Łukasz

Nowa komenda policji w Bielsku-Białej niemal gotowa. Przeprowadzka się zaczyna

W nowej bielskiej komendzie jest m.in. 25-metrowa strzelnica. Na zdjęciu insp. Piotra Kucia Fot. FOT. Łukasz Klimaniec W nowej bielskiej komendzie jest m.in. 25-metrowa strzelnica. Na zdjęciu insp. Piotra Kucia
Klimaniec Łukasz

Rozpoczyna się przeprowadzka bielskich policjantów do nowoczesnej komendy. Już jutro do nowej siedziby przeniosą się dyżurni. Cały budynek ma zostać zasiedlony do końca maja.

Po czterech latach prac budowlanych dziś powinna zostać wydana zgoda na użytkowanie obiektów nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45. Przeprowadzka bielskich policjantów już się rozpoczyna. Jutro do nowej siedziby mają przenieść się policyjni dyżurni.

- Budowa praktycznie dobiegła końca. Zaczynamy meblować poszczególne obiekty, kończymy dowozić meble standardowe, skończyliśmy odbiór budowlany - wylicza insp. Piotr Kucia, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach. - Termin został dotrzymany, wszystko przebiegło zgodnie z harmonogramem, choć od początku ten termin był napięty, odważny i optymistyczny - ocenia.

Bielscy policjanci zyskują najnowocześniejszą komendę w Polsce. Reporterzy DZ mieli okazję już ją obejrzeć - obiekt imponuje rozmachem, funkcjonalnością i wykończeniem. W nowej siedzibie jest m.in. 25-metrowa kryta strzelnica, hala sportowa, w której można grać w siatkówkę czy koszykówkę, są siłownia oraz bufet. W budynku głównym, którego powierzchnia użytkowa to aż 15,3 tys. metrów kw. są także pomieszczenia dla bielskiego wydziału katowickiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji

W dalszej części:

 • Jakie jeszcze wydziały konendy z Katowic będą w Bielsku
 • Gdzie będzie stacja obsługi pojazdów
 • Ile pieniędzy pochłonęły prace
Pozostało jeszcze 42% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Klimaniec Łukasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.