Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paulina Musialska

Nowa kopalnia dolomitu powstaje w Chruszczobrodzie

Kopalniane złoża w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach będą eksploatowane dotąd, aż nie będzie już czego wydobywać Fot. Mat. Pphu "Dolomit" Kopalniane złoża w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach będą eksploatowane dotąd, aż nie będzie już czego wydobywać
Paulina Musialska

Kopalnia „Dolomit” jest już gotowa na przeniesienie wydobycia z Dąbrowy Górniczej do Chruszczobrodu. Eksploatacja nowego wyrobiska może ruszyć w sierpniu. Wszystko zależy od terminu ukończenia drogi dojazdowej.

Przygotowania do uruchomienia eksploatacji złóż dolomitu na terenie miejscowości Chruszczobród w gminie Łazy trwają w najlepsze. Obecnie budowana jest droga dojazdowa, która połączy nowy zakład górniczy z drogą wojewódzką nr 796. Od zakończenia tej części inwestycji zależy, kiedy uruchomione zostanie wydobycie na większą skalę.

- Zakład górniczy działa już na własne potrzeby. Wydobycie rozpoczniemy, gdy zakończy się budowa drogi dojazdowej do naszej inwestycji. Możliwe, że będzie to już w sierpniu - mówi Janusz Kmiecik, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego „Dolomit” Kopalnia „Ząbkowice” SA w Dąbrowie Górniczej.

O uruchomieniu zakładu górniczego w Chruszczobrodzie mówi się od lat. Na początku planowano zatrudnienie tutaj około 30 osób. Następnie zatrudnienie miało wzrosnąć do 100-150 osób. Obecnie władze PPUH „Dolomit” nie podają jednak konkretnych liczb dotyczących zatrudnienia. Przyznają jednak, że z miesiąca na miesiąc mogą one rosnąć.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Musialska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.