Paulina Musialska

Nowa kopalnia dolomitu powstaje w Chruszczobrodzie

Kopalniane złoża w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach będą eksploatowane dotąd, aż nie będzie już czego wydobywać Fot. Mat. Pphu "Dolomit" Kopalniane złoża w Dąbrowie Górniczej-Ząbkowicach będą eksploatowane dotąd, aż nie będzie już czego wydobywać
Paulina Musialska

Kopalnia „Dolomit” jest już gotowa na przeniesienie wydobycia z Dąbrowy Górniczej do Chruszczobrodu. Eksploatacja nowego wyrobiska może ruszyć w sierpniu. Wszystko zależy od terminu ukończenia drogi dojazdowej.

Przygotowania do uruchomienia eksploatacji złóż dolomitu na terenie miejscowości Chruszczobród w gminie Łazy trwają w najlepsze. Obecnie budowana jest droga dojazdowa, która połączy nowy zakład górniczy z drogą wojewódzką nr 796. Od zakończenia tej części inwestycji zależy, kiedy uruchomione zostanie wydobycie na większą skalę.

- Zakład górniczy działa już na własne potrzeby. Wydobycie rozpoczniemy, gdy zakończy się budowa drogi dojazdowej do naszej inwestycji. Możliwe, że będzie to już w sierpniu - mówi Janusz Kmiecik, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego „Dolomit” Kopalnia „Ząbkowice” SA w Dąbrowie Górniczej.

O uruchomieniu zakładu górniczego w Chruszczobrodzie mówi się od lat. Na początku planowano zatrudnienie tutaj około 30 osób. Następnie zatrudnienie miało wzrosnąć do 100-150 osób. Obecnie władze PPUH „Dolomit” nie podają jednak konkretnych liczb dotyczących zatrudnienia. Przyznają jednak, że z miesiąca na miesiąc mogą one rosnąć.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.