Nowa Sól: Telefon podpowie, co dzieje się w gimnazjum

Czytaj dalej
Fot. Jakub Nowak
Jakub Nowak

Nowa Sól: Telefon podpowie, co dzieje się w gimnazjum

Jakub Nowak

Jaki jest aktualny plan zajęć? Jaki numer nie będzie dzisiaj pytany? Odpowiedzi takie pytania uczniowie gimnazjum mają w... telefonie.

- Bardzo fajny pomysł! - mówią zgodnie Agnieszka Pałka i Zosia Zakrzewska, uczennice klasy IIId z Gimnazjum nr 1 w Nowej Soli, opowiadając nam o nowej aplikacji udostępnionej niedawno wszystkim uczniom szkoły. Dzięki niej za pomocą telefonu można sprawdzić m.in. plan zajęć, dowiedzieć się o aktualnych zastępstwach, czy o tym, jaki numer z dziennika nie będzie danego dnia pytany. - Często nie ma np. czasu by spojrzeć na tradycyjny plan lekcji, a tu, za pomocą komórki, można to szybko sprawdzić - opowiada Zosia. - Aplikacja jak każda inna na smartfony, na pewno jednak jest przydatna dla uczniów. Można tu znaleźć większość informacji o naszej szkole - mówi nam także ich kolega, Jakub Derda.

„Szkoła na 5”, bo tak nazywa się wspomniany program, który uczniowie Gimnazjum nr 1 mogą pobierać na swoje telefony komórkowe, to dzieło... uczniów nowosolskiego „Elektryka”.

O sprawie pisaliśmy na naszych łamach jeszcze w ubiegłym roku. Maciej Lech i Szymon Matuszewski, uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej, napisali mobilną aplikację, która udostępnia najważniejsze informacje o tym, co dzieje się w szkole. Na początku stosowana była właśnie w „Elektryku”, teraz, zgodnie z zapowiedziami, trafiła na testy do innych placówek.

Kasia Polegaj, Zosia Zakrzewska i Jakub Derda z Gimnazjum nr 1 od czwartku testują nową aplikację.
Jakub Nowak Kasia Polegaj, Zosia Zakrzewska i Jakub Derda z Gimnazjum nr 1 od czwartku testują nową aplikację.

- Program udostępniony jest naszym uczniom od ubiegłego czwartku - przyznaje Paweł Juckiewicz, dyrektor Gimnazjum nr 1. Jak opowiada „mobilne gimnazjum” to ciekawe rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy podstawowe informacje „z życia szkoły” mogą mieć w swojej komórce. Aplikacja została napisana na platformę Android. Warto podkreślić, że był to pierwszy taki program, stworzony przez samych uczniów. - Nasza młodzież ma dziś dostęp do podobnego internetowego narzędzia jakim jest Librus, tam jednak trzeba się specjalnie logować. A przypadku wspomnianej aplikacji, wszystkie jest pod ręką, „z automatu” można uzyskać dostęp do planu lekcji, sprawdzić zastępstwa, ogłoszenia szkolne czy szczęśliwy numerek - wylicza P. Juckiewicz. - Wszystko działa na bazie programu uczniów z „Elektryka”, po naszej stronie jest jedynie wyznaczenie kogoś, kto będzie wrzucał wspomniane informacje - zaznacza dyrektor gimnazjum.

Uczniowie, którzy zapoznają się z nowym programem już dziś podpowiadają, jakie można stworzyć „ulepszenia”.

- Fajnie by było, żeby w programie mieć np. mieć dostęp do testów, które mogą nas przygotować do nauki - opowiada na koniec Z. Zakrzewska. Przypomnijmy: zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, docelowo wspomniany program mają przetestować wszystkie nowosolskie gimnazja.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.