Nowe autobusy elektryczne trafiły do Katowic. To oznacza obniżenie emisji spalin

Czytaj dalej
Fot. Fot. mat. prasowe
Monika Krężel

Nowe autobusy elektryczne trafiły do Katowic. To oznacza obniżenie emisji spalin

Monika Krężel

Pięć fabrycznie nowych, ekologicznych autobusów elektrycznych marki Solaris jest już w zajezdni autobusowej PKM Katowice. Autobusy spełniają najwyższe standardy techniczne oraz normy ekologiczne.

Nowe autobusy Solaris Urbino 12 electric, po zarejestrowaniu i odpowiednim przygotowaniu, wyjechały już na swoje trasy. Nowymi pojazdami obsługują linie 9, 10, 115 i 297. Ładowanie pojazdów odbywać się będzie przez złącze plug-in oraz tzw. pantograf odwrócony – podczas ładowania na znajdujące się na dachu odbieraki mocy opuszczany będzie pantograf na stałe zamontowany na maszcie ładowarki stacjonarnej.

- Zakup autobusów nisko i zeroemisyjnych to nasz wkład w ochronę czystości powietrza. Nowoczesne technologicznie pojazdy oznaczają znaczne obniżenie emisji spalin, co z kolei ma korzystny wpływ na środowisko. Sukcesywna odnowa taboru jest priorytetem dla PKM Katowice i doskonale wpisuje się w naszą politykę utrzymania wysokiego poziomu jakości usług – mówi Roman Urbańczyk, prezes zarządu PKM Katowice.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków pochodzących z Funduszu Spójności. Wartość netto kontraktu wynosi 12 400 000 złotych.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.