Nowe centrum handlowe powstaje w Rybniku w miejscu starej cegielni. Buduje firma Kampka. Ma być gotowe jeszcze w tym roku

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Król
Aleksander Król

Nowe centrum handlowe powstaje w Rybniku w miejscu starej cegielni. Buduje firma Kampka. Ma być gotowe jeszcze w tym roku

Aleksander Król

Na gigantycznym, od lat "zapomnianym" terenie po byłej cegielni w ścisłym centrum Rybnika, powstaje nowy park handlowy. Na zakupy będzie można przyjechać do centrum handlowego przy Kotucza i Cegielnianej już w tym roku. Centrum handlowe w Rybniku buduje firma Kampka z Raciborza.

Rybnik będzie jeszcze bardziej pożądanym celem zakupowiczów z całego regionu. W centrum miasta, w którym od dawna funkcjonują już galerie Focus i Plaza, jeszcze w tym roku powstanie nowy, duży park handlowy. Budowa idzie pełną parą, choć jej nie widać. A przynajmniej niewiele. Bo nowe centrum handlowe powstaje w niecce między ulicami Kotucza, a Cegielnianą, na terenie po byłej cegielni.

Wczoraj na terenie budowy spotkaliśmy syna inwestora z Raciborza, Dawida Kampkę, który zdradził nam, że obiekt będzie gotowy jeszcze w tym roku, choć do zrobienia pozostało jeszcze sporo. Robota na gigantycznym terenie jednak wre.

- Realizowana inwestycja odbywa się na terenie prywatnym. Teren byłej cegielni wrócił do spadkobierców dawnego właściciela w 2003 roku (na podstawie decyzji Ministra Infrastruktury z 20 marca 2003 r). a następnie w 2008 roku właściciel sprzedał nieruchomość - informuje Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rybniku.

Dodaje, że plan zagospodarowania przestrzennego z 2009 roku dopuszcza w tym miejscu zabudowę mieszkaniową wielorodzinną, jak i usługową.

- 23 października 2017 r. została wydana decyzja firmie Kampka (z Raciborza - red.) o pozwoleniu na budowę: budynku handlowo - usługowego oraz handlowo - usługowo - gastronomicznego wraz z instalacjami i zagospodarowaniem terenu

W dalszej części:

 • Co jeszcze obejmuje pozwolenie na budowę
 • Dlaczego kluczowy będzie parking
 • Na co mają nadzieję rybniczanie
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.