Nowe centrum handlowe w Czeladzi przy Grodzieckiej. DL Shopping Center będą Rossmann, Pepco, KIK, Euro RTV AGD, Banquet, Piekarnia Kłos

Czytaj dalej
Fot. Mat. Pras.
Piotr Sobierajski

Nowe centrum handlowe w Czeladzi przy Grodzieckiej. DL Shopping Center będą Rossmann, Pepco, KIK, Euro RTV AGD, Banquet, Piekarnia Kłos

Piotr Sobierajski

W Czeladzi powstaje nowa galeria handlowa, która pod względem wielkości ustępuje tylko Centrum Handlowemu M1. Na terenie DL Shopping Center Czeladź przy ulicy Grodzieckiej stanęły już podstawy konstrukcji hal, a całość ma być gotowa w czerwcu 2019 roku. Na pierwsze zakupy galeria ma zaprosić w lipcu 2019.

Obecnie wykonane zostały fundamenty i słupy na parterze obiektu. Trwa budowa konstrukcji stalowej dachu, której stan zaawansowania określany jest jako wykonanie dwóch trzecich przewidzianych prac. Rozpoczęte zostały prace związane z pokryciem dachu. Codziennie na placu budowy pracuje około 60 osób. Szacowany całkowity koszt tej nwestycji będzie przekraczał kwotę 40 milionów zł. Generalnym wykonawcą galerii handlowej w Czeladzi jest firma DL Invest Group PM SA.

DL Shopping center w Czeladzi: jakie sklepy tu będą

Do dyspozycji klientów będą nie tylko sklepy różnych branż, ale również miejsca usług spełniające dodatkowe oczekiwania mieszkańców. Na miejscu będzie można robić zakupy w nowym LIDLU. W galerii swoje nowe sklepy otworzą natomiast takie sieci jak: Rossmann, Pepco, KIK, Euro RTV AGD, Banquet, Piekarnia Kłos, sklep mięsny, biuro podróży, sklep z akcesoriami telefonicznymi.

- Na finalnym etapie negocjacji znajduje się ostatnia umowa ze znaną i cenioną przez klientów marką zagraniczną - informuje Aneta Kulik, dyrektor ds. klientów kluczowych w DL Invest Group PM SA. - Piekarnio - ciastkarnia Kłos będzie czynna 24 godziny na dobę i jej główną część stanowić będzie strefa kawiarniana, jako miejsce spotkań przy dobrej kawie i wykwintnych, świeżych wypiekach. Na piętrze galerii znajdować się będzie znana z wysokiej jakości sprzętu i usług siłownia z wstępem na karty Benefit oraz nowoczesna, edukacyjna bawialnia dla najmłodszych Ninja Team - dodaje.

Galeria handlowa w Czeladzi to inwestycja DL Invest Group

DL Shopping Center Czeladź powstaje na obszarze prawie 2,5 hektara, w tym 1,74 ha to teren sprzedany przez gminę Czeladź. Łączna powierzchnia nowego obiektu to około 5 tysięcy metrów kwadratowych. - W ramach długoterminowej strategii inwestycyjnej opartej na idei rozwoju grupy w oparciu o generowane stałe przychody z długoterminowych umów najmu, Park Handlowy Czeladź po jego realizacji pozostanie własnością DL Invest Group w ramach zarządzanego portfolio, co gwarantuje najwyższą jakość zarządzania projektem - podkreśla Aneta Kulik. DL Invest Group ma dziś na terenie woj. śląskiego osiem parków handlowych, m.in. w Katowicach, Rybniku i Zawierciu.

Galeria handlowa przy Grodzieckiej: Skrzyżowanie i miejsca parkingowe

Parking na terenie parku pomieści 144 samochody, w tym 7 miejsc zostało przewidzianych dla osób niepełnosprawnych, a dwa dla rodzin z dziećmi.
- Dodatkowo przy ulicy Grodzieckiej, podczas wykonywanej przez inwestora przebudowy układu komunikacyjnego w tym miejscu, ma zostać utworzonych dodatkowo ok. 30 miejsc parkingowych. Na skrzyżowaniu ulicy Grodzieckiej z Tuwima powstanie sygnalizacja świetlna, podobnie jak na głównym wjeździe do galerii - mówi Aneta Kulik. Powstanie też oznakowanie pionowe i poziome na ulicy Grodzieckiej, pomiędzy ulicą Kombatantów, a ulicą 11 Listopada. Inwestor wybuduje też dwie zatoki autobusowe z przystankami.

Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.