Nowe inwestycje w Siewierzu w 2021 roku: drogi, przedszkole, żłobek i zamek

Czytaj dalej
Fot. UMiG Siewierz
Piotr Sobierajski

Nowe inwestycje w Siewierzu w 2021 roku: drogi, przedszkole, żłobek i zamek

Piotr Sobierajski

Co w nowym roku czeka mieszkańców gminy Siewierz? To w dużej mierze zależy od budżetu miejskiego, który został przyjęty przez radnych. Oto, jakich nowych inwestycji możemy się spodziewać na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy.

Ostatnia sesja była również okazją do rozmów na temat wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021-2028. Należy podkreślić, że zarówno projekt budżetu, jak również projekt wieloletniej prognozy finansowej uzyskały pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach.

Budżet gminy Siewierz zakłada osiągnięcie w 2021 roku dochodów w wysokości ponad 89,3 mln zł oraz wydatki w wysokości ponad 94,6 mln zł. Rozchody zaplanowane zostały w kwocie 3,1 mln zł. Różnicę między dochodami a wydatkami planuje się pokryć przychodami w wysokości ponad 8,4 mln zł. Z przychodów planuje się pokryć spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań (ponad 1,4 mln zł) i różnicę między dochodami a wydatkami w wysokości ponad 5,3 mln zł.

Planowane wydatki majątkowe kształtują się na poziomie 31,8 mln zł, co stanowi 33,64 procenta wydatków. Za uchwałami w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021-2028 oraz budżetu gminy na rok 2021 radni opowiedzieli się jednogłośnie (obecnych 15 radnych). Dzięki temu możliwa będzie realizacja kolejnych ważnych dla mieszkańców gminy niezbędnych inwestycji i przedsięwzięć oraz kontynuacja rozpoczętych projektów.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.