Materiał informacyjny

Nowe łąki kwietne i zielone strefy w Katowicach

Fot. Mat. prasowe UM w Katowicach. Katowiczanie polubili łąki kwietne Fot. Mat. prasowe UM w Katowicach. Katowiczanie polubili łąki kwietne
Materiał informacyjny

Katowicki Zakład Zieleni Miejskiej prowadzi kolejne przetargi na zadania z Zielonego Budżetu miasta Katowice.

- Kolejne elementy zielonej infrastruktury w Katowicach realizowane będą w ramach Zielonego Budżetu. W tym roku mamy już czwartą jego edycję, do której mieszkańcy zgłosili ponad 200 kolejnych propozycji. Realizujemy również zadania z poprzednich lat, trwające przetargi ogłoszone przez Zakład Zieleni Miejskiej dotyczą 31 zadań o łącznej wartości blisko 1 mln zł. Wśród realizowanych projektów są łąki kwietne, zazielenimy również place i ulice w kilku dzielnicach - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Aktualnie trwa czwarta edycja Zielonego Budżetu miasta Katowice. W ramach zakończonego już naboru zadań mieszkańcy zgłosili 201 wniosków, w tym 29 o charakterze ogólnomiejskim. Ich łączna, szacowana przez wnioskodawców wartość to ponad 6,3 mln zł. Pierwszy etap weryfikacji zadań zgłoszonych do Zielonego Budżetu zakończył się 5 czerwca.

Do kolejnego etapu, który zakończy się 1 września przeszło 197 zadań. Do 27 września zakończy prace Zespół Oceniający, a wyniki jego prac oraz informacja o wyborze zadań do realizacji zostanie opublikowana do 29 września.

W trzech dotychczas zakończonych edycjach Zielonego Budżetu miasta Katowice do realizacji wybranych zostało 239 zadań na kwotę przekraczającą 7,5 mln złotych.

- Obecnie trwają przetargi na wykonanie zadań z poprzednich edycji Zielonego Budżetu. Po ich pozytywnej ocenie przechodzimy do realizacji, aby mieszkańcy mogli się cieszyć nowymi roślinami. W tym roku ogłosiliśmy już łącznie 10 przetargów na realizację 62 zadań z Zielnego Budżetu miasta Katowice, o łącznej wartości prawie 2,5 mln zł. W dwóch przetargach zostały podpisane umowy, jeden został unieważniony, trzy kolejne są w trakcie oceny, a pozostałe cztery o łącznej wartości prawie 700 tys. zł będziemy sukcesywnie otwierać w sierpniu. Ponadto, poza przetargami z Zielonego Budżetu, własnymi siłami rozpoczęliśmy realizację kolejnych 11 zadań na łączną kwotę 131 tys. zł - podsumowuje Mieczysław Wołosz, dyrektor katowickiego Zakładu Zieleni Miejskiej.

Zadania z Zielonego Budżetu realizowane są we wszystkich dzielnicach Katowic. Projekt cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, widać, że katowiczanie polubili zieleń w mieście.

Tu podaj tekst alternatywny
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.