Nowe osiedla w Będzinie, Czeladzi i Jaworznie. Tu domy rosną, jak grzyby po deszczu ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. mat.prasowe
Katarzyna Kapusta

Nowe osiedla w Będzinie, Czeladzi i Jaworznie. Tu domy rosną, jak grzyby po deszczu ZDJĘCIA

Katarzyna Kapusta

W śródmieściu Będzina ma powstać Osiedle Rycerskie, w Jaworznie Osiedle Cynamonowe. Z kolei w Czeladzi przy ul. Orzeszkowej domy rosną jak grzyby po deszczu. A miasto ma w planach jeszcze sprzedaż terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Mysłowickiej. Koncepcja architektoniczna osiedla domów szeregowych oraz indywidualnych już jest.

3

nowoczesne czteropiętrowe bloki powstaną w śródmieściu Będzina przy ulicy 11 Listopada i ul. Jasnej. Ma to być Osiedle Rycerskie, z widokiem na będzińską warownię. W sumie w blokach powstanie ponad 100 mieszkań w metrażach już od 40 metrów kwadratowych. Wszystkie mieszkania będą miały dostęp do balkonu lub tarasu. Inwestor planuje zastosowanie najnowszych technologii , które mają pomóc przyszłym mieszkańcom zaoszczędzić na rachunkach za media.

226

apartamentów jedno-, dwu-, trzy-, cztero-, pięciopokojowych z możliwością zmniejszenia kuchni do aneksu kuchennego i przeobrażanie pomieszczenia w dodatkowy pokój , powstanie na Gigancie w Jaworznie. To właśnie tam będzie się mieścić osiedle Cynamonowe. Mieszkania będą mieć od 38 metrów kwadratowych do 104 metrów kwadratowych.

7

klatek powstanie w każdym budynku. W każdej klatce będzie winda, prowadząca też do podziemnego parkingu (powstanie w sumie 227 miejsc parkingowych i 96 miejsc postojowych na zewnątrz). Apartamenty na parterze w bloku od strony Piekarskiej będą mieć taras i teren zielony, które znajdą się na podwyższeniu (nie będą więc bezpośrednio dostępne z poziomu ulicy), w przypadku parterowych mieszkań w budynku od strony ul. Tęczowej teren zielony będzie wychodzić na ogrodzony dziedziniec z monitoringiem.

9

milionów złotych ma kosztować spółkę JTBS, która w Jaworznie na Słonecznej chce wybudować wieżowiec. Według zamysłu, ma powstać ośmiopiętrowy wieżowiec z 49 mieszkaniami na wynajem, zaopatrzony w windę. Z kolei w miejscu dawnej restauracji „Słoneczna” zostaną zlokalizowane komórki lokatorskie (składziki dla mieszkańców). Na piętrze pozostaną dotychczasowe lokale, wynajęte pod sklepy i punkty usługowe. Pomieszczenia przejdą remont. Z kolei powierzchnia niewynajęta na parterze zostanie wykorzystana na miejsca parkingowe. Będzie ich 46. Przewidziane są też drogi dojazdowe, skwer wypoczynkowy, tak zwany „ogródek seniora”, i plac zabaw.

16

bliźniaczych domków jednorodzinnych, „rośnie” przy ul. Orzeszkowej na Piaskach. Domy buduje deweloper Muropol, ten sam który w błyskawicznym tempie postawił osiedle estetycznych domków przy ul. Wiosennej. Jakość i tempo realizacji, jak również coraz większa popularność Czeladzi w regionie sprawia, że domy sprzedawane są na pniu. Miasto liczy, że w ten sposób uda się zatrzymać czeladzian którzy chcą zamienić mieszkanie na dom, albo pozyskać nowych mieszkańców z ościennych gmin. W obu przypadkach to szansa dla wciąż wyludniającej się gminy.

Katarzyna Kapusta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.