Nowe osiedla w Będzinie, Czeladzi i Jaworznie. Tu domy rosną, jak grzyby po deszczu ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. mat.prasowe
Katarzyna Kapusta

Nowe osiedla w Będzinie, Czeladzi i Jaworznie. Tu domy rosną, jak grzyby po deszczu ZDJĘCIA

Katarzyna Kapusta

W śródmieściu Będzina ma powstać Osiedle Rycerskie, w Jaworznie Osiedle Cynamonowe. Z kolei w Czeladzi przy ul. Orzeszkowej domy rosną jak grzyby po deszczu. A miasto ma w planach jeszcze sprzedaż terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Mysłowickiej. Koncepcja architektoniczna osiedla domów szeregowych oraz indywidualnych już jest.

3

nowoczesne czteropiętrowe bloki powstaną w śródmieściu Będzina przy ulicy 11 Listopada i ul. Jasnej. Ma to być Osiedle Rycerskie, z widokiem na będzińską warownię. W sumie w blokach powstanie ponad 100 mieszkań w metrażach już od 40 metrów kwadratowych. Wszystkie mieszkania będą miały dostęp do balkonu lub tarasu. Inwestor planuje zastosowanie najnowszych technologii , które mają pomóc przyszłym mieszkańcom zaoszczędzić na rachunkach za media.

226

apartamentów jedno-, dwu-, trzy-, cztero-, pięciopokojowych z możliwością zmniejszenia kuchni do aneksu kuchennego i przeobrażanie pomieszczenia w dodatkowy pokój , powstanie na Gigancie w Jaworznie. To właśnie tam będzie się mieścić osiedle Cynamonowe. Mieszkania będą mieć od 38 metrów kwadratowych do 104 metrów kwadratowych.

7

klatek powstanie w każdym budynku. W każdej klatce będzie winda, prowadząca też do podziemnego parkingu (powstanie w sumie 227 miejsc parkingowych i 96 miejsc postojowych na zewnątrz). Apartamenty na parterze w bloku od strony Piekarskiej będą mieć taras i teren zielony, które znajdą się na podwyższeniu (nie będą więc bezpośrednio dostępne z poziomu ulicy), w przypadku parterowych mieszkań w budynku od strony ul. Tęczowej teren zielony będzie wychodzić na ogrodzony dziedziniec z monitoringiem.

9

milionów złotych ma kosztować spółkę JTBS, która w Jaworznie na Słonecznej chce wybudować wieżowiec. Według zamysłu, ma powstać ośmiopiętrowy wieżowiec z 49 mieszkaniami na wynajem, zaopatrzony w windę. Z kolei w miejscu dawnej restauracji „Słoneczna” zostaną zlokalizowane komórki lokatorskie (składziki dla mieszkańców). Na piętrze pozostaną dotychczasowe lokale, wynajęte pod sklepy i punkty usługowe. Pomieszczenia przejdą remont. Z kolei powierzchnia niewynajęta na parterze zostanie wykorzystana na miejsca parkingowe. Będzie ich 46. Przewidziane są też drogi dojazdowe, skwer wypoczynkowy, tak zwany „ogródek seniora”, i plac zabaw.

16

bliźniaczych domków jednorodzinnych, „rośnie” przy ul. Orzeszkowej na Piaskach. Domy buduje deweloper Muropol, ten sam który w błyskawicznym tempie postawił osiedle estetycznych domków przy ul. Wiosennej. Jakość i tempo realizacji, jak również coraz większa popularność Czeladzi w regionie sprawia, że domy sprzedawane są na pniu. Miasto liczy, że w ten sposób uda się zatrzymać czeladzian którzy chcą zamienić mieszkanie na dom, albo pozyskać nowych mieszkańców z ościennych gmin. W obu przypadkach to szansa dla wciąż wyludniającej się gminy.

Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.