Szymon Kozica

Nowe rozdanie w żużlowej PGE Ekstralidze. Gdzie są asiory?

Greg Hancock (średnia biegowa 2,240) pożegnał się z Get Well Toruń, ale też z ekstraligąMistrz świata Jason Doyle (średnia biegowa 2,074) rozstał się Fot. Mariusz Kapała Greg Hancock (średnia biegowa 2,240) pożegnał się z Get Well Toruń, ale też z ekstraligą

Mistrz świata Jason Doyle (średnia biegowa 2,074) rozstał się z Falubazem Zielona Góra

Jarosław Hampel (średnia biegowa 2,069) po pięciu latach odszedł z Falubazu Zielona Góra

Niels Kristian Iversen (średnia biegowa 2,060) po siedmiu sezonach opuścił Stal Gorzów
Szymon Kozica

Znamy składy drużyn ekstraligi na sezon 2018. Transferowa karuzela kręciła się w najlepsze. W rolach głównych wystąpili mistrzowie i legendy. Jak na tle rywali wyglądają Stal Gorzów i Falubaz Zielona Góra?

Sporo działo się na żużlowej giełdzie transferowej (14 listopada był ostatnim dniem podpisywania kontraktów). Klubowe barwy zmieniło aż czterech jeźdźców z czołowej dziesiątki ekstraligi: Greg Hancock (z Torunia do Rzeszowa), Jason Doyle (z Zielonej Góry do Torunia), Jarosław Hampel (z Zielonej Góry do Leszna) i Niels Kristian Iversen (z Gorzowa do Torunia). Ba, Hancocka w przyszłym sezonie nie zobaczymy w meczach o drużynowe mistrzostwo Polski, bo przeniósł się na drugoligowe tory.

CZYTAJ WIĘCEJ

  • Co o składach lubuskich zespołów sądzą dziennikarze oraz kibice?
Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Kozica

Z „Gazetą Lubuską” jestem związany od lipca 2000 roku - wtedy przyszedłem na praktyki do Działu Sportowego. Pracuję w redakcji w Zielonej Górze. Interesuję się sportem, ze szczególnym uwzględnieniem lekkiej atletyki i żużla, a także tym, co dzieje się w Zielonej Górze. Uwielbiam żywe lekcje historii, czyli wspomnienia Czytelników pochodzących z Kresów i nie tylko z Kresów. Czas wolny chętnie spędzam z książką w ręku. Moim ulubionym autorem jest Gabriel García Márquez, który o sobie mówił tak: „W gruncie rzeczy nie jestem ani nie będę nikim więcej niż jednym z szesnaściorga dzieci telegrafisty z Aracataki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.