Tomasz Werscoki

Nowiutkie elfy ruszają w trasę. Regionalny tabor kolejowy powiększył się o cztery pociągi. Do końca jego modernizacji droga jeszcze daleka

Nowiutkie elfy ruszają w trasę. Regionalny tabor kolejowy powiększył się o cztery pociągi. Do końca jego modernizacji droga jeszcze daleka Fot. Grzegorz Olkowski
Tomasz Werscoki

Spółka Polregio zakupiła w firmie PESA cztery nowoczesne składy pociągów Elf 2. Teraz na trasach do i z Torunia przetestują je pasażerowie.

Pojazdy wyprodukowała bydgoska PESA, a zakup nowego taboru wynika z umowy podpisanej przez samorząd województwa ze spółką Polregio-Przewozy Regionalne, dotyczącej obsługi połączeń pasażerskich w Kujawsko-Pomorskiem.

- Jeszcze ponad dwa lata temu spółka Przewozy Regionalne poza pasażerami nie miała się czym pochwalić. Stała nakrawędzi bankructwa. Jednak wysiłek samorządów pozwolił w 2015 roku na przyjęcie planu jej restrukturyzacji oraz zakup taboru. Nabyliśmy 12 nowych pojazdów, a modernizujemy 42 kolejne składy - mówił Krzysztof Zgorzelski, prezes spółki Przewozy Regionalne, podczas piątkowej prezentacji na dworcu Toruń Główny.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Werscoki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.