Nowoczesna ogłasza program, Petru bojowy [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Michał Dyjuk
Maciej Deja Twitter: @mac_dej

Nowoczesna ogłasza program, Petru bojowy [zdjęcia, wideo]

Maciej Deja Twitter: @mac_dej

Dwa dni trwała konwencja programowa partii Ryszarda Petru. Poza ogłoszeniem pomysłu na rządzenie Polską, ekonomista mocno uderzał w PiS.

„Nikt inny za nas tego nie zrobi” - to hasło przewijało się najczęściej podczas konwencji programowej .Nowoczesnej.

W budynku znajdującym się „rzut beretem“ od siedziby Prawa i Sprawiedliwości politycy najmłodszej partii w parlamencie składali odważne deklaracje. - Jestem pewien, że wygramy następne wybory. A wtedy postawimy przed Trybunałem Stanu Beatę Szydło i Andrzeja Dudę. Za łamanie konstytucji - zapowiadał Ryszard Petru.

- Nowoczesna powstała, by realizować marzenia. I zrealizujemy je - zapewniał Petru, dzieląc się przekonaniem, że jego partia wygra w kolejnych wyborach. Lider .Nowoczesnej, obiecywał, że po zwycięstwie „rozgonią sitwę kolesi, którzy psują Polskę”. Zapowiedział również, że jego ugrupowanie będzie przyjazne przedsiębiorcom, którzy jego zdaniem są „kluczem dla zdrowej gospodarki”. - Sprzeciwiamy się traktowaniu przedsiębiorców jak dojnych krów - mówił.źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

- Nie damy się wyprowadzić z Unii Europejskiej. Nasz kraj się stacza. Tylko my możemy zatrzymać PiS. Nikt tego za nas nie zrobi - zapowiadał Petru, powtarzając nowe hasło partii. - Wolność, osobista i gospodarcza. Państwo przejrzyste, służące obywatelom. Silna Polska w sercu silnej Europy to nasz cel - przekonywał.

Przewodniczący .Nowoczesnej ujawnił postulaty programowe w obrębie ustroju państwa, opowiadając się m. in. za systemem kanclerskim. - Chcemy ograniczenia władzy prezydenta i liczby kadencji u posłów do dwóch - zapowiadał Petru, z podobnymi postulatami występując w kontekście samorządowców. - To po to, by nie powstawały lokalne sitwy - wyjaśniał, zapowiadając też likwidację urzędów wojewódzkich i zmniejszenie liczby urzędników.

Pozostałe zapowiedzi, dotyczące zdrowia, systemu prawnego, edukacji, gospodarki, kultury, przedstawili posłowie .Nowoczesnej. Kamila Gasiuk-Pihowicz po ostrej krytyce rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy przedstawiła plany zmian, jakie jej partia zamierza wprowadzić w systemie prawnym. Szef sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju Jerzy Meysztowicz przedstawiał pomysł na gospodarkę, posłowie Katarzyna Lubnauer - edukację, Krzysztof Mieszkowski - kulturę, Marek Ruciński - służbę zdrowia, a wicemarszałek Barbara Dolniak - prawo.

Autor: Maciej Deja

Maciej Deja Twitter: @mac_dej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.