Nowosolscy strażacy dostali nowy sprzęt

Czytaj dalej
Edward Gurban

Nowosolscy strażacy dostali nowy sprzęt

Edward Gurban

Nowosolscy strażacy otrzymali w miniony piątek dwa nowe samochody, a także wielozadaniową łódź. Była też okazja do wyróżnień i wspólnej wigilii. Dzięki temu sprzętowi mieszkańcy naszego powiatu z pewnością mogą poczuć się bezpieczniej.

W piątek, 18 grudnia w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli uroczyście odebrano dwa nowe samochody ratownicze oraz wielozadaniową łódź.

Lekki samochód ratownictwa wodnego, mercedes sprinter, ma zamontowaną elektryczną wciągarkę linową, odpowiednie kabiny do przygotowania się do nurkowania z pełnym wyposażeniem, a także zestawy: medyczny, łączności podwodnej narzędzi, agregat prądotwórczy i zbiorniki wypornościowe. Średni samochód ratownictwa gaśniczego, iveco, pomieści z kolei sześć osób, wyposażony jest m.in. w pompę wodną i kamerę termowizyjną.

Bardzo cieszy także nowoczesna łódź „Planer Multi” która będzie mogła poruszać się nawet po niezbyt głębokich wodach, co przy niskim stanie Odry jest po prostu niezbędne. Jest to łódź wielozadaniowa, która może być wykorzystywana przy działaniach ratowniczych, przeciwpowodziowych czy pracach nurkowych.

To jednak nie koniec. Poza uroczystym odbiorem nowego sprzętu, piątkowe spotkanie było także okazją do ślubowania dwóch nowych ogniowców: Waldemara Zielińskiego oraz Mateusza Lipińskiego. Wyróżniono także tych nowosolskich strażaków, którzy bardzo dobrze spisali się w akcji honorowego oddawania krwi. Puchar i dyplom za zajęcie drugiego miejsca w województwie w ich imieniu odebrali, z rąk komendanta wojewódzkiego, komendant Rybnicki i zasłużony w tych akcjach aspirant Krzysztof Mech. a ą

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.