Zbigniew Anioł

Nowy album o stadionie Ruchu Chorzów

Nowy album o stadionie Ruchu Chorzów
Zbigniew Anioł

Trwa debata nad przyszłością stadionu Ruchu Chorzów. Tymczasem można raz jeszcze wrócić do najważniejszych wydarzeń z ostatnich dziesięciu lat dzięki nowemu albumowi "Cicha 6".

Na rynku dostępny jest album poświęcony stadionowi Ruchu Chorzów przy ul. Cichej. Dla kibiców Niebieskich, tych starszych jak i młodszych, to miejsce kultowe, z którym mają ogromną ilość wspomnień.
Album fotograficzny "Cicha 6" jest subiektywnym spojrzeniem autora Adriana Ślązoka na ostatnie 10 lat historii Stadionu Miejskiego przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. Zdjęcia przypominają sukcesy, emocje i największe postaci związane z tym magicznym miejscem.

Przeglądając kolejne strony albumu czytelnicy będą mogli wrócić raz jeszcze do wielu wspaniałych chwil. Wśród nich można wymienić m.in. mszę świętą w intencji Jana Pawła II, powrót Ruchu Chorzów do ekstraklasy, mecz charytatywny Polska-Górny Śląsk, benefisy Krzysztofa Warzychy oraz Dariusza Gęsiora, czy też pożegnanie Gerarda Cieślika. Zdjęcia z tych wydarzeń znalazły się w pierwszym rozdziale albumu.

Dwa kolejne rozdziały prezentują kibiców oraz kilka wybitnych osobowości, których nazwiska przeszły do historii klubu i chorzowskiego sportu. Ostatni rozdział jest nieco luźniejszy i składa się z ciekawostek. Zdjęcia pokazują kulisy oraz mniej znane fakty. Są tu również fotografie w kreatywny sposób wykorzystujące bryłę architektoniczną stadionu do stworzenia efektu estetycznego.

Autorem albumu jest Adrian Ślązok, który w ostatnich latach pracował jako dziennikarz i fotoreporter podczas wydarzeń na stadionie przy ul. Cichej. Dzięki współpracy z klubem Ruch Chorzów oraz z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu w Chorzowie miał okazję wykonać wiele unikalnych ujęć gdy stadionowe jupitery zostały wyłączone. Dzięki temu w albumie na pewno nie zabraknie unikalnych fotografii.

- W albumie są perełki wśród zdjęć, których do tej pory nigdzie nie można było ich zobaczyć. Zdjęcia zbierałem przez 10 lat, bo tyle pracowałem przy różnych okazjach na stadionie Ruchu - podkreśla Adrian Ślązok. Przez tak długi czas w swoim archiwum uzbierał kilka tysięcy zdjęć.

- Wszystkie fotografie mam opisane, więc po wpisaniu słowa klucz wyświetlały mi się tylko konkretne zdjęcia. To na pewno ułatwiło selekcję. Pierwszą selekcję zrobiłem kiedy leżałem chory w łóżku. Zamiast tracić czas wziąłem laptopa i zacząłem szukać fotografii - dodaje autor albumu. Dlaczego warto mieć na półce ten album?

- Kibice z jednej strony przypomną sobie wydarzenia, a z drugiej strony mogą zajrzeć za kulisy imprez - zachęca Adrian Ślązok. Słowo wstępne napisał Wojciech Grzyb, wieloletni piłkarz chorzowskiego Ruchu. We wtorek o godz. 18 w kawiarni Kultura w podziemiach Chorzowskiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Adrianem Ślązokiem, autorem albumu fotograficznego "Cicha 6".

Zbigniew Anioł

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.