Anna Dziedzic

Nowy basen w Sosnowcu. Dla 600 uczniów i mieszkańców

Podczas otwarcia goście mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów ZSO nr 5 w Sosnowcu Fot. Anna Dziedzic Podczas otwarcia goście mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów ZSO nr 5 w Sosnowcu
Anna Dziedzic

To było wyjątkowe wydarzenie, zwłaszcza dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu-Zagórzu. W piątek otwarto tam nowy basen. Będą z niego mogli korzystać zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy.

Basen w Zagórzu to bardzo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. To też bardzo ciekawy obiekt pod względem technologicznym, bo jedyny w Zagłębiu z regulowaną głębokością niecki. Basen znajduje się przy szkole integracyjnej, dlatego jest przystosowany także dla osób niepełnosprawnych. Głębokość można regulować podnosząc przy pomocy systemu hydraulicznego specjalny podest. W skład obiektu wchodzi basen, którego główna niecka o wymiarach 25x16,5 m ma osiem torów, basen rekreacyjno-rehabilitacyjny oraz brodzik. Basen rehabilitacyjny jest wyposażony w masaże, gejzer, leżanki, siedziska z dyszami, a także tor do nauki pływania. Inwestycja kosztowała miasto 14,5 mln zł.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.