Nowy basen w Wiśle już latem. Kąpielisko w Wiśle będzie wizytówką miasta

Czytaj dalej
Jacek Drost

Nowy basen w Wiśle już latem. Kąpielisko w Wiśle będzie wizytówką miasta

Jacek Drost

Już dziś ma zostać rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę modernizacji zabytkowego kąpieliska w Wiśle, które jakiś czas temu przejął wiślański samorząd. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to - jak mówi burmistrz miejscowości Tomasz Bujok - powstanie perełka turystyczna na miarę wypoczynkowej miejscowości.

„Kąpielisko ośrodka sportowego Start od trzech lat jest zamknięte. Turystyczna miejscowość potrzebuje jednak porządnego obiektu - pisaliśmy na łamach Dziennika Zachodniego latem 2014 roku sygnalizując ten problem.

I dalej: - Basen letni jest w remoncie - taką informację można przeczytać na stronie ośrodka Start w Wiśle. Tyle tylko, że remont trwa już kolejny sezon. Dla miejscowości turystycznej, którą rocznie odwiedza pół miliona osób, nie jest to dobra wiadomość”.

Wybudowany na początku lat 30. XX wieku basen był jednym z najnowocześniejszych obiektów w województwie. Jednak od lat popadał w ruinę. Ostatecznie w 2011 roku został zamknięty.

- Do niczego się nie nadaje. Zapadła decyzja o tym, że nie może być użytkowany - poinformowała wtedy Teresa Gawęda z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie. Dodała, że obiekt miał zostać wyremontowany, ale koniec końców ośrodek „Start” go zamknął.

Od tego czasu wiele się zmieniło. W październiku ubiegłego roku doszło do długo oczekiwanego podpisania aktu notarialnego, na mocy którego gmina Wisła przejęła nieruchomość od Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, stając się jednocześnie właścicielem basenu.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.