Nowy kierunek studiów dla pasjonatów robotyki.

Czytaj dalej
Politechnika Świętokrzyska

Nowy kierunek studiów dla pasjonatów robotyki.

Politechnika Świętokrzyska

Uczelnia na podniesienie kompetencji studentów i kadry naukowej dostała ponad 9 milionów zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Od przyszłego roku w ramach projektu PŚk otworzy dwie nowe specjalności i nowy kierunek studiów.

Automatyka i elektrotechnika przemysłowa ma zachęcić kandydatów do studiowania na uczelni i zwiększyć ich szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy. Na rynku pracy widać ogromne zapotrzebowanie na specjalistów tego typu – tłumaczy doktor Robert Kazała z Zakładu Urządzeń i Systemów Automatyki.

Na razie przewidziano 30 miejsc dla chętnych ale wszystko może się zmienić w razie większego zainteresowania studentów. Rekrutacja na nowy kierunek studiów ruszy od nowego roku akademickiego. W ofercie wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn pojawią się też dwie nowe specjalności: eksploatacja i zarządzanie w transporcie drogowym oraz automatyka maszyn i procesów. Z projektu skorzystają również pracownicy uczelni. Fundusze pozwolą na nowe szkolenia, nowoczesne metody pracy ze studentami i stworzenie portalu edukacyjnego. Uczelnia poszerzy też ofertę staży dla studentów w wiodących przedsiębiorstwach regionu.

Absolwenci tego kierunku będą mogli pracować na stanowisku automatyk-elektryk i pokrewnych. Ich wiedza będzie dostosowana do wymagań przedsiębiorstw wykorzystujących zautomatyzowane i zrobotyzowane linie produkcyjne, systemy wizyjne, technologie Przemysłu 4.0 oraz Internetu rzeczy. Będą posiadali kompetencje w zakresie: projektowania instalacji elektrycznych maszyn, tworzenia schematów elektrycznych z wykorzystaniem programów CAD, programowania sterowników PLC, tworzenia systemów wizualizacji procesów, integracji systemów sterowania z siecią Internet w ramach koncepcji Przemysłu 4.0.

Politechnika Świętokrzyska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.