Nowy komisariat pnie się w górę. Otwarcie jesienią

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Nowy komisariat pnie się w górę. Otwarcie jesienią

Maja Stankiewicz

Budowa nowego Komisariatu Policji w Szubinie przebiega bez zakłóceń. W czerwcu rozpocznie się też remont Komisariatu Policji w Mroczy.

Budowa nowego Komisariatu Policji w Szubinie trwa od ub.r. Wykonawcą jest firma Inenergia z Inowrocławia. Do końca inwestycji jeszcze daleko, ale komendant KPP w Nakle nadkomisarz Dariusz Stoński już zaprasza gości do Szubina na jesienną uroczystość.

- Planowane oddanie do użytku jest w październiku tego roku. Mam nadzieję, że się tam spotkamy - informował na ostatniej sesji powiatowej starostów nakielskich i radnych. - Komendant z Szubina już nie może się doczekać otwarcia - przyznał Dariusz Stoński. - Na pewno przyczyni się to do polepszenia warunków pracy policjantom.

Przetarg na budowę nowego komisariatu w Szubinie rozstrzygnięto w czerwcu ub. r. Pod koniec września wmurowano uroczyście akt erekcyjny. Działkę pod budowę komisariatu przekazała gmina Szubin. Już w ub. r. postawiono garaże z kotłownią. Teraz trwa budowa komisariatu. Wraz z dokumentacją koszt inwestycji ogromny - około 6 mln zł. To pieniądze z budżetu policji. Na nową siedzibę policjanci z Szubina czekają od lat.

W jeszcze gorszych warunkach pracują policjanci z Mroczy, a obowiązki większe niż kiedyś, bo miejscowy komisariat obsługuje obecnie mieszkańców aż dwóch gmin powiatu nakielskiego - Mroczy i Sadek. Budynek komisariatu wygląda fatalnie. Przypomina ruderę. Remont pilnie potrzebny. I będzie.

- W czerwcu rozpoczynamy kapitalny remont Komisariatu Policji w Mroczy. Tu trochę dłużej prace potrwają, bo zakończenie robót planowane jest w przyszłym roku. Także znacznie poprawi to warunki pracy policjantów - informował na sesji komendant Stoński. Dziękował samorządowcom za popieranie tych inwestycji, bez tego trudniej by było o realizację.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.