Nowy minister zdrowia: Prof. Marian Zembala WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
P, AGA, AIP, DRAPA

Nowy minister zdrowia: Prof. Marian Zembala WIDEO

P, AGA, AIP, DRAPA

Nowy minister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz to prof. Marian Zembala, szef Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wiceministrem gospodarki została Anna Nemś, posłanka PO z Zawiercia. Na czele ministerstwa skarbu stanie Andrzej Czerwiński, a nowym ministrem sportu będzie Adam Korol.

Premier Ewa Kopacz ujawniła nazwiska nowych ministrów i wiceministrów, powołanych po ubiegłotygodniowych dymisjach.

Prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca został nowym ministrem zdrowia. Na stanowisku zastąpił Bartosza Arłukowicza. A posłanka PO Anna Nemś z Zawiercia jest od dziś wiceministrem gospodarki, zastępując Tomasza Tomczykiewicza.

Prof. Zembala to najwybitniejszy kardiochirurg, uczestnik pierwszego przeszczepu serca w Polsce, a poza tym "budowniczy" nowego zabrzańskiego szpitala. Jest pionierem transplantacji płuc. Ostatnio został też radnym sejmiku samorządzowego. W pierwszej rozmowie po nominacji prof. Zembala powiedział nam, że przyjął stanowisko ministra zdrowia, bo tego wymaga dobro Polski. - Obiecuję ciężką pracę dzień po dniu i wprowadzenie ważnych dla pacjentów rozwiązań - ocenił prof. Zembala. - To ważne cztery miesiąca i można wiele dobrego zrobić. Oddaje się do dyspozycji, a o swoich pracach będę na bieżąco informował.

CZYTAJ WIĘCEJ: KIM JEST PROF. MARIAN ZEMBALA, CO ROBIŁ W MŁODOŚCI

Posłanka Nemś ma za sobą karierę samorządową - była wiceprezydentem Zawiercia. Posłanką jest od 2011 roku. Wcześniej była radną Rady Miejskiej w Zawierciu, a w latach 2009- 2010 pełniła funkcję wiceprezydenta Zawiercia. Zajęła się wówczas m.in. utworzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, rozbudową Strefy Aktywności Gospodarczej w Zawierciu oraz nowymi placami zabaw dla dzieci.

W lipcu 2011 roku rozpoczęła działalność założona przeze nią Fundacja Wielkich Możliwości "EuGeniusz", która co roku organizuje bezpłatne kolonie dla najbardziej potrzebujące dzieci z Zawiercia i powiatu zawierciańskiego.

Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a przez wiele lat - razem z mężem - prowadziła w Zawierciu rodzinną firmę. Ma dwóch synów - Michała i Macieja.

Pierwszy nazwiska nowych ministrów poznał prezydent Bronisław Komorowski. Od godz. 14 na prośbę prezydenta w Belwederze trwało spotkanie Bronisława Komorowskiego z Ewą Kopacz. Po ponad dwóch godzinach rozmów premier ogłosiła decyzje personalne w sprawie następców zdymisjonowanych ministrów. - Tak jak zapowiedziałam, dokonałam zmian w moim rządzie. Każda z tych osób wie co znaczy służba obywatelom, ciężka praca i wie co znaczy znajomość problemów zwykłych ludzi - podkreśliła na wstępie premier. Ministrem zdrowia został prof. Marian Zembala, skarbu Andrzej Czerwińskie a sportu Adam Korol. Ewa Kopacz powołała też sekretarza stanu w kancelarii premiera, koordynatora służb specjalnych, którym został Marek Biernacki. Anna Nemś otrzymała nominację na sekretarza stanu w ministerstwie gospodarki, a Dorota Niedziela w ministerstwie środowiska. - Pozwólcie, że zwrócę się do Was, moich rodaków. Chcę, żebyście wiedzieli, że najbardziej zależy mi na waszym zaufaniu. Składam deklarację, że ja i moi ministrowie dzień po dniu, 24 godziny na dobę będziemy ciężką pracą o to zaufanie zabiegali - zakończyła Ewa Kopacz.


*BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
*Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
*Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
*Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
*Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

P, AGA, AIP, DRAPA

Komentarze

10
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

AW

Zębala od lat jest lekarzem i zna to środowisko
od lat też prowadzi klinikę w Zabrzu słynną na
cały świat i od lat zna problemy Polskiej służby
zdrowia. A skoro Klinika w Zabrzu mimo że nie
jest w Warszawie funkcjonuje to znaczy że facet
jest nie tylko lekarzem ale i świetnym menadżerem
i po części politykiem i gospodarzem.
Nie poznałem osobiście ale każdy kto mi o nim
opowiadał mówił że jest również wspaniałym człowiekiem.
Myślę że minister Zębala jest właściwym człowiekiem
na właściwym miejscu i ma szanse zrobic coś dobrego
dla służby zdrowia i dla pacjentów.

Kasia

A kto bedzie teraz dyrektorował w Slaskim Centrum Chorob Serca ?? Synalek ?? W spadku czy po "szybkim" konkursie ?? !! !!

pacjentka

Czyżby prof.Z.stracił rozum na stare lata ?
Prof.Religa w grobie się przewraca...
Oj biedna ta Polska,biedna...

uuuuuuuuuuuuuuuuuu

rząd z nemsiową porażka masakra

Yeti

to glosu nie dali, ale jaki im sie k*** zici kopci, to wszystkie rynce na POklad.

kibic

w kolejce są skoczkowie, carlingowcy, lotniarze, paralotniarze, hokeiści, piłkarze, żużlowcy, na końcu jest Tiger Michalczewski, Tomaszewski, Pudzianowski.....

jozef

No krzyczeć trolle, że na stołki się dopchali. No dalej, co tak cicho? A już wiem - oni się nie pchali, tylko kraj ich potrzebuje...

Zembali nie braknie na Śląsku, bo autokary do Czech są pełno obłożone

W Czechach operacje bo robią szybko lepiej (polscy lekarze) i taniej a co najważniejsze- NFZ je refunduje !!!!

Prof Zembala radnym P.O A TO WSZYSTKO JASNE !!!!

Prof Zembala radnym P.O A TO WSZYSTKO JASNE !!!!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.