Nowy odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy otwarty przez premiera Mateusza Morawieckiego

Czytaj dalej
Fot. BR
Piotr Ciastek

Nowy odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy otwarty przez premiera Mateusza Morawieckiego

Piotr Ciastek

W piątek, 2 sierpnia, tuż przed południem, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego otwarto 33-kilometrowy odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy. A co z obwodnicą Częstochowy?

Kierowcy mogą już przejechać autostradą z Pyrzowic do Częstochowy, i to nawet w 15 minut. To znacząco skraca czas podróży na tym odcinku, który do tej pory pokonywało się w 40 minut.

ZOBACZCIE KONIECZNIE
AUTOSTRADA A1 JEST DŁUŻSZA O 33 KM. ZOBACZCIE, JAK SIĘ NIĄ JEDZIE

- Jesteśmy na dobrej drodze do połączenia północy z południem. Do tej pory, można powiedzieć z pewną dozą uszczypliwości, budowaliśmy połączenia wschód - zachód po to, żeby można było tranzytem przez Polskę przejeżdżać. To również było i jest bardzo ważne dla wszystkich, którzy podróżują, przede wszystkim dla towarów przewożonych na wschód i zachód, ale szczególnie cieszę się, że dzisiaj w duchu naszej filozofii Trójmorza, łączenia północy Europy z południem, nadrabiamy te zaległości - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia fragmentu autostrady pod Woźnikami.

Nowo wybudowana autostrada przebiega przez tereny gmin: Blachownia, Konopiska, Poczesna, Starcza, Woźniki, Miasteczko Śląskie i Ożarowice, a także przez obszary miast Częstochowa i Woźniki. Cała droga została wybudowana z betonu cementowego o wysokiej trwałości, który w korzystnych warunkach ma umożliwić bezawaryjną eksploatację przez kolejne 30-40 lat.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Ciastek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.