Nowy radny, nowa ulica i nowy plan. Taka sesja. Ale emocji nie zabrakło

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Nowy radny, nowa ulica i nowy plan. Taka sesja. Ale emocji nie zabrakło

Tomasz Mikulicz

Obrońca Bojar Zbigniew Klimaszewki został wczoraj radnym. Żartowano, że jego głos będzie się liczył podwójnie. Bo ślubował dwa razy.

Wszyscy wstali, a Zbigniew Klimaszewski powtarzał za przewodniczącym rotę ślubowania. Dodał: „Tak mi dopomóż Bóg” i wśród braw i gratulacji usiadł. Po chwili został jednak poproszony do mównicy.

Okazało się, że nie powiedział na końcu słowa „ślubuję”. Wszyscy więc znów wstali. Przewodniczący rady znów przeczytał formułkę. Klimaszewski dochował tym razem wszelkich formalności. I znów powtórzył: „Tak mi dopomóż Bóg”. Zaraz pogratulował mu też prezydent Tadeusz Truskolaski.

O tym, co dokładnie działo się na sesji oraz jakie decyzje zostały podjęte, dowiesz się po wykupieniu dostępu do naszego serwisu PLUS. Przeczytasz m.in. o ślubowaniu nowego radnego, nowej ulicy w Białymstoku oraz planach miejscowych przyjętych przez białostockich radnych.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.