Nowy rektor UMCS: To będzie podwójne wyzwanie

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Proll / UMCS
Gabriela Bogaczyk

Nowy rektor UMCS: To będzie podwójne wyzwanie

Gabriela Bogaczyk

- Do kandydowania na tę zaszczytną funkcję byłem namawiany przez liczne grono pracowników naszego uniwersytetu. Decyzję o podjęciu się tego wyzwania od początku traktowałem jako obowiązek i wyzwanie, a nie jako przejaw moich indywidualnych ambicji - mówi prof. Radosław Dobrowolski, rektor elekt Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jaki charakter będzie miała zbliżająca się kadencja w porównaniu do ostatnich ośmiu lat, gdy funkcję rektora pełnił prof. Michałowski?
Mam nadzieję, że to będzie dobry czas dla uniwersytetu ze względu na bogate doświadczenie zespołu rektorskiego nowej kadencji, które powinno przełożyć się na sprawność zarządzania i dynamiczny rozwój uczelni. Myślę przede wszystkim o rozwoju naukowym, zwłaszcza w kontekście ewaluacyjnym, bo od tego zależą tak naprawdę wielkość subwencji i pozycja naszego uniwersytetu we wszelkich rankingach. Drugim obszarem jest dydaktyka - chcemy, żeby kierunki kształcenia były jeszcze bardziej atrakcyjne, a przy tym dostosowane do rynku pracy. Kolejne działania obejmą usprawnienie systemu kierowania uczelnią oraz utrzymanie dobrych relacji z otoczeniem zewnętrznym - jednostkami administracji samorządowej i państwowej oraz ze sferą biznesową. Staram się optymistycznie podchodzić do wyzwań, które przede mną, dlatego uważam, że realizacja zamierzonych celów spowoduje, iż przyszłość uniwersytetu może jawić się jedynie w jasnych barwach.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Gabriela Bogaczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.