Bartosz Wojsa

Nowy rok szkolny, a wraz z nim wiele remontów

Na budynku Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie pojawił się mural przedstawiający patrona placówki Fot. Facebook; Stanisław Piechula Na budynku Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie pojawił się mural przedstawiający patrona placówki
Bartosz Wojsa

W najbliższy poniedziałek, 2 września, początek roku szkolnego. Przerwa wakacyjna była okazją, by wprowadzić zmiany w szkołach i przedszkolach. Ale wielu remontów nie udało się podczas tej przerwy zakończyć, uczniów czeka więc slalom między rusztowaniami.

Tegoroczny wrzesień będzie kłopotliwy na przykład dla dzieci z Przedszkoli nr 1, 4 i 29 w Dąbrowie Górniczej.

W tych placówkach zacznie się długo wyczekiwana modernizacja: wymiana okien i drzwi, instalacji elektrycznych, grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, budynki będą ocieplone. Remonty obejmą sanitariaty, pomieszczenia kuchenne i sale zajęć. Prace mają potrwać 6 miesięcy, a ich koszt opiewa na ponad 12 mln 172 tys. zł (w tym prawie 3 mln 900 tys. dotacji unijnej). Dzieci w tym czasie będą uczęszczać do innych placówek. Zdobyto ponad 12 mln 5oo tys. zł z UE na tę realizację.

W wielu rybnickich szkołach także przeprowadzane są termomodernizacje.

- Wlicza się w to między innymi ocieplenie ścian zewnętrznych, dachów i stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej - wylicza Lucyna Tyl z UM w Rybniku. Prace obejmą 11 placówek (dofinansowanie: ponad 10 mln zł).

Remonty trwają również w szkołach w Bytomiu - dotyczą sześciu szkół, a koszt to 8 mln zł. Będą to prace obejmujące m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz docieplenie dachów i będą prowadzone w: SP nr 4 i 5, ZS Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących, ZS Gastronomiczno-Hotelarskich, ZS Mechaniczno-Elektronicznych i ZS Specjalnych nr 3.

Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.