Nowy szlak turystyczny oraz górskie ścieżki rowerowe w Szczyrku. Oj, dzieje się!

Czytaj dalej
Fot. FOT. Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec

Nowy szlak turystyczny oraz górskie ścieżki rowerowe w Szczyrku. Oj, dzieje się!

Łukasz Klimaniec

Nowy szlak turystyczny na Małe Skrzyczne powstał w Szczyrku. W niedzielę 30 czerwca odbyło się jego oficjalne otwarcie i bezpłatne przejście z przewodnikiem PTTK. A to nie koniec szczyrkowskich dla mieszkańców i turystów, bo przecież powstają także górskie ścieżki rowerowe.

Nowy szlak turystyczny PTTK powstał z inicjatywy ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Prowadzi z dolnej stacji kolei gondolowej (590 m n.p.m.) i rozpoczyna się charakterystycznym zygzakiem, który celowo został tak poprowadzony, aby ułatwić podejście stromym terenem pod koleją gondolową. Szlak wiedzie aż na Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.). Czas przejścia wynosi około 1 godz. 15 min.

- Żółty szlak wiedzie przez najbardziej widokowe miejsca w tym rejonie, dzięki czemu można obserwować panoramę na okoliczne szczyty takie jak Klimczok, Skrzyczne, a ze szczytu Małego Skrzycznego rozpościera się panorama na cały Szczyrk oraz Wisłę - podkreśla Michał Słowioczek ze Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Nowy szlak turystyczny to kolejna letnia atrakcja ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Kolejna, bo od jakiegoś czasu powstają w nim także górskie trasy rowerowe. Takie trasy cieszą się coraz większą popularnością wśród rowerzystów. Doskonałym przykładem jest kompleks Enduro Trails Bielsko-Biała, w którym znajduje się 13 górskich tras rowerowych przyciągających w rejon bielskich Błoni i Koziej Góry setki rowerzystów z różnych stron Polski, a nawet zagranicy. Ten rowerowy boom nie mógł ujść uwadze Słowaków, którzy inwestują w Szczyrku. Spółka Tatry Mountain Resort także postanowiła zainwestować w budowę górskich tras rowerowych w ośrodku Szczyrk Mountain Resort.

- To pierwsza tego typu atrakcja w Szczyrku - podkreślają w ośrodku. Na wszystkie trasy zjazdowe będzie można dostać się przy pomocy nowoczesnych kolei - gondolowej i kanapowej.

Łukasz Klimaniec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.