Nowy szpital w Żywcu powstaje w bólach, ale już widać koniec prac

Czytaj dalej
Fot. FOT. JAK
Jacek Drost

Nowy szpital w Żywcu powstaje w bólach, ale już widać koniec prac

Jacek Drost

Trwają prace elewacyjne. Na chwilę obecną projekt przewiduje, że kolorystyka szpitala będzie następująca: ciemny beż, jasnoszary kolor i elementy pomarańczowe – mówił Zbigniew Rogoziński, kierownik budowy szpitala w Żywcu podczas oprowadzania po budowie samorządowców i dziennikarzy. A skoro mowa o kolorach elewacji to znak, że inwestycja powoli zbliża się do końca.

Budowa Szpitala Powiatowego w Żywcu to największa i najbardziej oczekiwana inwestycja na Podbeskidziu. Realizowana jest w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Powstaje na działce należącej do Starostwa Powiatowego w Żywcu – Partnera Publicznego. Partner Prywatny – spółka Inter Health Canada Limited zaprojektowała obiekt i buduje go. Po zakończeniu prac otworzy szpital i będzie świadczyła w nim usługi medyczne na podstawie umowy PPP zawartej z samorządem.

Inwestycja miała się zakończyć już dawno, ale były problemy z zamknięciem finansowania. Ruszyła do przodu, kiedy jesienią ubiegłego roku Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił finansowania na budowę i wyposażenie szpitala. Umowa kredytowa zawarta pomiędzy BGK i InterHealth Canada umożliwiła dokończenie budowy szpitala i wyposażenie go w niezbędny sprzęt.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.