Paweł Kędzia

O włos od tragedii pod Brodnicą. Rodzina z niemowlakiem zatruła się tlenkiem węgla

O włos od tragedii pod Brodnicą. Rodzina z niemowlakiem zatruła się tlenkiem węgla
Paweł Kędzia

Po dramatycznej akcji ratunkowej dwoje dorosłych i dziecko zostało przetransportowanych śmigłowcami do specjalistycznego szpitala w Gdyni.

Wczoraj w Trepkach pod Brodnicą, krewni zaniepokoili się, że rodzina z małym dzieckiem nie daje oznak życia. O dramatycznym odkryciu zawiadomili służby ratunkowe.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z jednostki OSP w Brzoziu. Podejrzewając zatrucie tlenkiem węgla, wybili szyby w oknach. W tym czasie dojechali strażacy z Brodnicy, którzy w aparatach oddechowych ewakuowali rodzinę z małym dzieckiem.

- Równolegle prowadzono pomiary z wykorzystaniem miernika wielogazowego który wykazał w tym mieszkaniu obecność tlenku węgla, będącego przypuszczalną przyczyną zatrucia mieszkańców - relacjonuje bryg. Piotr Rutkowski, zastępca komendanta straży pożarnej w Brodnicy. - W czasie udzielania pierwszej pomocy przez strażaków dwoje dorosłych odzyskało przytomność.

Na miejsce przybyły dwie karetki oraz dwa śmigłowce lotniczego pogotowia ratunkowego. Dziecko zostało przetransportowane karetką do szpitala w Brodnicy, a dorośli śmigłowcami do szpitala w Gdyni. Kolejny śmigłowiec zabrał tam również 9-miesięczne dziecko.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.